nahoru
Zima v Salcbursku
Salcburský Saalachtal

Víme, kam letos vyrazit na hory a proč

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
Víme, kam letos vyrazit na hory a proč
foto: ©Salzburger Saalachtal Tourismus

Úžasný rodinný areál, který najdete v nedalekém Rakousku, slučuje čtyři rekreační oblasti v jeden společný zábavní region. Chcete vyrazit na procházku, lyžovat, jezdit na snowboardu, sáňkovat a užívat si společné chvíle s dětmi ale i zasloužený odpočinek bez nich? Navšťivte letos Salcburský Saalachtal a užijte si skvělou dovolenou.

Příroda 4 v 1

Salcburský Saalachtal nabízí spoustu možností, jak trávit volné chvíle pro všechny milovníky přírody. Lyžaři, příznivci zimních sportů, ti, kteří hledají odpočinek a hlavně rodiny s dětmi tady najdou skutečný přírodní ráj

Salcburský Saalachtal tvoří obce Lofer, Unken, St. Martin a Weißbach. Spojujícím prvkem těchto idylických míst jako z pohlednice je divoká šumící řeka Saalach.

Zimní radovánky

Široké a přehledné sjezdovky umožňují užít si jízdu v klidu a bez stresu a ocení je také začátečníci a nebo tzv. věční začátečníci. Zkušení rideři si ale samozřejmě přijdou také na své, protože zde mají možnost vybírat ze sjezdovek a freeridových tras různých obtížností. Okouzlující horské panorama pokryté sněhem a strmé vrcholy pohoří Loferer-a Leoganger Steinberge mají velkou zásluhu na tom, že se sem návštěvníci rádi opakovaně vrací

Jednička pro rodiny

Není tedy divu, že místní lyžařská oblast Almenwelt Lofer byla oceněna prestižním vyznamenáním ‚Skitest Award’ v kategorii nejlepší rodinné oblasti. Cenově výhodné rodinné skipasy a ski školy, které se specializují na potřeby rodin - to jsou další výhody Salcburského Saalachtalu

3 způsoby, jak si místní dovolenou užít naplno

1. Běžkování

Běžkování je díky pobytu v přírodě a na čerstvém vzduchu terapie pro tělo i duši. Stačí najít trasu dle obtížnosti a vlastní tempo. Skvěle značená a udržovaná síť běžeckých tratí o délce 80 km umožňuje dlouhé výlety na běžkách malebnou krajinou mezi Unkenem a Weißbachem. Opravdovou lahůdkou pro běžkaře jsou trasy v Heutalu nebo v Almenwelt Lofer, ležící v nadmořské výšce nad 1000 metrů. K dalším lákadlům pro příznivce bílé stopy patří noční trať s umělým osvětlením v St. Martin.

2. Procházky

Od nenáročných a pohodlných pěších stezek pro malé i velké v údolí, až po výšlapy ve vysoké alpské oblasti. To jsou možnosti pro zimní procházky v této oblasti. Ta nejlepší věc na zimní turistice je, že kromě teplých zimních bot a vhodného zimního oblečení nepotřebujete žádné speciální vybavení, abyste se mohli dostat přímo do přírody a užívat si čerstvý vzduchu a hřejivé horské sluníčko.

3. Lyžování a snowboarding

Patříte mezi zkušené sportovce, kteří mají lyže nebo snowboard téměř přirostlé k nohám, nebo se chystáte udělat první krok, respektive oblouček? V oblasti Almenwelt Lofer a v poklidných střediscích Heutalu u Unkenu najdete perfektně upravené sjezdovky pro začátečíky i pokročílé a bezpočet možností pro freeridovou jízdu v prašanu.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země