nahoru

3 důvody, proč vám ráj zimních sportů Skicircus vyrazí dech

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
3 důvody, proč vám ráj zimních sportů Skicircus vyrazí dech
foto: © Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Zimní středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn v Salcbursku  si každý zamiluje. Nejen pro 270 kilometrů sjezdovek, skluzavky, horské dráhy a dechberoucí neposkvrněnou přírodu, ale především pro jeho unikátní a nezaměnitelnou atmosféru. Skicircus je zkrátka místo, kam se všichni milovníci zimního dobrodružství rádi vrací.

Pojďme si nejprve Skicircus představit v číslech: lyžařské středisko skýtá celkem 270 kilometrů sjezdovek, přičemž  140 kilometrů představují modré svahy pro začátečníky, 112 kilometrů tvoří červené tratě pro pokročilé a 18 kilometrů zbývá na černé sjezdovky pro skutečné sněhové fajnšmekry

Kromě samotných sjezdovek se v regionu nachází 70 lanovek a vleků, přes 60 horských chat, celá řada snowparků, osvětlených sjezdovek, drah pro sáňkaře i parků pro milovníky freeride. Zabaví se tu zkrátka každý fanoušek zimních sportů – začátečník i pokročilý. A co víc, návštěvníkům dokonce „hrozí“, že nebudou vědět, do kterého sněhového dobrodružství se pustit dříve. Na co se mohou hosté střediska těšit? 

1. Freeride v nedotčené přírodě 

Stále populárnější freeride není jen o zanechání stopy v čerstvém a neporušeném sněhu. Freeride je synonymem pro pocit absolutní volnosti, ale zároveň vyžaduje i hluboký respekt. Respekt vůči nedotčené salcburské přírodě a majestátním alpským vrcholkům. Příroda člověka obklopí velkolepým tichem, které dokáže přerušit jen šustění sněhu, a naplní štěstím, když objeví nekonečné možnosti a varianty freeridových sjezdů. 

Snowpark Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí milovníkům freeridových sjezdů Freeride Park, bezpočet sněhových cest různých stupňů obtížnosti, rozličné checkpointy a mnoho dalšího vyžití pro ty, kteří si chtějí užít souznění s neposkvrněnou přírodou. Díky propojení se střediskem Fieberbrunn se toto místo stalo Mekkou freeridu, která žádného lyžaře nenechá chladným.

2. Bohatý program i mimo sjezdovku 

Do Asitzu v Saalfelden Leogang často míří lidé, kteří milují sjíždění lanových skluzavek zvaných Zipline. Právě tudy totiž vede jedna z nejdelších a nejrychlejších skluzavek na světě. Na Zipline dlouhé 1,6 km rozčísne adrenalinovým nadšencům vlasy prudká jízda do údolí o rychlosti až 130 km/h. Na konci údolí Saalbach Hinterglemm se nachází stezka korunami stromů, která je nejvýše položenou trasou tohoto typu v Evropě. V kombinaci s alpským „Golden Gate Bridge“ jde o projekt, který nemá na světě obdoby. 

Na zábavu a akci se mohou těšit malí i velcí. Celou oblast totiž protíná síť sáňkařských drah a osvětlených sjezdovek, z nichž  každá je svým způsobem jedinečná. Trochu jiný druh sáňkařské zábavy představuje horská dráha Timok Coaster u stanice Streuböden ve Fieberbrunnu. Čeká vás zběsilá jízda v dvousedačkovém vozíku, který se na dráze nejprve vyškrábe nahoru, aby poté prudce zamířil z kopce dolů.  

 3. Lahodná a poctivá kuchyně

Salcbursko, to nejsou jen proslulé Mozartovy koule s pistáciovým marcipánem a kvalitní tmavou čokoládou. Cukrovinka nesoucí jméno nejslavnějšího místního rodáka je ovšem skvělým suvenýrem, který můžete z výletu dovézt rodině nebo kamarádům. Až vám na svahu nebo během procházky na čerstvém vzduchu vyhládne, můžete se spolehnout, že v restauracích a horských chatách ve středisku Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn vždy najdete něco dobrého na zub.

Místní kuchyně je poctivá, vydatná a spoléhá se na regionální produkty, protože Salcbursko už roky podporuje bio zemědělství a místní farmáře. Ti vyrábějí třeba výborné sýry, na kterých si můžete pochutnat v kombinaci s tradičními noky a pažitkou, ale do místních restaurací dodávají také lahodné hovězí a jehněčí maso. Zklamaní nebudete ani v případě, že preferujete mezinárodní kuchyni, vyhledáváte lehká či vegetariánská jídla nebo si rádi osladíte život. Skicircus prostě myslí na každého. 

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung. 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země