nahoru
Zima v Salcbursku
Zell am See-Kaprun

Adrenalin i rodinná pohoda. Objevte ráj zimních sportů

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
Adrenalin i rodinná pohoda. Objevte ráj zimních sportů
foto: © Schmittenhöhebahn AG

Dokonalý sportovní zážitek mezi ledovcem, horami a jezerem. I tak lze stručně popsat proslulý region Zell am See-Kaprun, který právem patří mezi největší pýchy Salcburska. Skutečnost pak předčí vaše očekávání – místní zasněžené svahy ve spojení s majestátní přírodou zkrátka chytí za srdce každého fanouška zimních sportů. Čím si oblast Zell am See-Kaprun vydobyla svou výjimečnou pověst? A proč byste ji měli chtít navštívit i vy?

Prvním argumentem ve prospěch oblíbeného rakouského regionu je skutečnost, že lyžařské areály Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel návštěvníkům nabízejí celkem 66 sjezdovek, které dohromady měří úctyhodných 138 kilometrů. Na své si proto přijdou jak opatrní začátečníci, tak i ostřílení jezdci, kteří si rádi dopřejí trochu adrenalinu. Díky pečlivě opečovávaným svahům, mezi nimiž si každý najde ten svůj oblíbený, patří Zell am See-Kaprun mezi nejvšestrannější lyžařské oblasti nejen v Rakousku, ale i v celých Alpách.

Nová sezóna s nejmodernější lanovkou

Skiareál Maiskogel se tyčí přímo nad obcí Kaprun a díky 14 kilometrům modrých sjezdovek je perfektní lokalitou pro poklidnou zimní rodinnou dovolenou. Lyžařský komplex se neustále vylepšuje a inovuje, a tak se návštěvníci mohou při každé další návštěvě těšit na komfortnější vybavení. Od sezóny 2018/19 budou mít návštěvníci navíc k dispozici multifunkční údolní stanici s úschovou lyží a nejmodernější desetimístnou lanovkou MK Maiskogelbahn.

Další novinky jsou naplánovány na prosinec 2019 – díky ambicióznímu projektu 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection se bude jezdit z Kaprunu přes Maiskogel přímo do ledovcové oblasti na vrcholu Kitzsteinhornu. K-onnection bude se svými dvanácti kilometry a šesti za sebou řazenými lanovkami nejdelší spojovací osou s největším výškovým převýšením ve východních Alpách.

Přírodní scenérie jako z pohlednice

Dominantou Zell am See-Kaprunu jsou především prvotřídní sjezdovky, ale region toho návštěvníkům nabízí mnohem více. Neproniknutelná bílá peřina mění místní přírodu v pohádkovou krajinu, kterou stojí za to prozkoumat. Ať už se jedná o hluboce zasněžené lesy, nedotčené horské louky, třpytivé kopce nebo jezero Zeller See, které v zimě připomíná obří ledové zrcadlo. Alpská příroda zkrátka svádí k objevování. 

Pokud nevyhledáváte svištění na pulzujících sjezdovkách, dopřejte si klid a vlastní tempo. Dál od ruchu na svazích na vás čeká idylická krajina jako z pohlednice s neposkvrněnou přírodou. Užívejte si blahodárného zimního horského vzduchu, který vám příjemně vyčistí hlavu. A výlet zakončete návštěvou útulné alpské chalupy, kde můžete v teple a příjemné atmosféře ochutnat vydatné salcburské delikatesy.  Místní kuchyně je totiž vyhlášená.

Znáte skitouring? Objevte nové zimní dobrodružství

Relax není nic pro vás, ale rádi byste si na chvíli odpočali od lyží nebo snowboardu? V Zell am See-Kaprun můžete vyzkoušet hromadu dalších zimních „dopravních prostředků“. Kromě běžek otestujte také tradiční sněžnice nebo sáně. Pokud máte dobrodružnější povahu, dejte určitě šanci také skitouringu, jehož popularita v posledních letech neustále roste. O co jde? V podstatě se jedná o turistiku na lyžích – vybaveni speciální vázáním a stoupacími pásy na skluznicích vyrazíte na výpravu. Během ní budete střídat stoupání do svahu mimo sjezdovku a sjezd neporušeným prašanem.

Zkrátka a dobře, k zapůjčení je tu vše, na co si jen vzpomenete. Kdo má zájem o profesionální doprovod, ten může využít výlety s průvodcem nebo se zúčastnit rozmanitých zimních programů, které probíhají po celý týden. Zahrnují třeba metanou na ledě, která připomíná curling, protažení během zimní jógy, stylové výlety s hořícími loučemi nebo zimní výpravy na kole, pokud fandíte cyklistice.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země