nahoru
Zima v Salcbursku
Hochkönig

Dovolená se skipasem: Kam se vydat na tu nejlepší jízdu?

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
Dovolená se skipasem: Kam se vydat na tu nejlepší jízdu?
foto: Hochkönig

Lyžařská oblast Hochkönig má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Až 120 kilometrů sjezdových tratí spojuje lyžařská střediska Maria Alm, Mühlbach a Dienten do jedné rozsáhlé oblasti, která se rozprostírá před impozantním horským hřebenem Hochkönig.

 

Už jste slyšeli o takzvané „královské lyžařské cestě“? Tento okruh nabízí lyžařům mimořádný zážitek a umožní jim zažít celou lyžařskou oblast během jednoho dne. Spojuje 6 horských vrcholů, 35 kilometrů sjezdovek a nabízí až 7 500 metrů výškového rozdílu. Tento lyžařský okruh je jedním z nejimpozantnějších v Alpách. Lyžaři se na každé části trasy mohou kochat úchvatným výhledem na horské panoráma Alp s majestátním Hochkönigem v popředí a mohutnými vrcholy pohoří Steinernes Meer (Kamenné moře) v pozadí.

Každý si přijde na své

Rozlehlé sjezdovky Hochkönigu jsou ideálním místem pro rodiny. Právě navazující svah Natrun se neobyčejně hodí pro první pokusy na lyžích. Profíkům, kteří mají rádi něco prudšího, se vyplatí zkusit například Marlies Schild Trainingsstrecke. Lyžařské svahy královské cesty jsou navíc lemovány obrovskými dřevěnými trůny, které umožňují svým návštěvníkům užít si dechberoucí výhled na Hochkönig a Steinernes Meer. Avšak oblast Hochkönig nabízí víc než pouhé lyžování. Na své si překvapivě přijdou i příznivci geocachingu. Podél sjezdovek čeká na své objevení až 15 dobře ukrytých pokladů. 

Ideální místo pro freeride i procházky

Freeride jezdci si přijdou na své ve třech funparcích a na funsjezdovkách umožňujících divoké skoky a bezva triky. Hochkönig nabízí široké možnosti pro ty, kteří se raději pustí z kopce dolů mimo upravené sjezdovky, chtějí se vydat na túru na lyžích nebo prozkoumat hory na sněžnicích. Dokonce i pro chodce, kteří by se přes den chtěli pohybovat po sjezdovce, existuje alternativa – a to v podobě stezky, aby se vyhnuli lyžařům na sjezdovkách a nedošlo ke kolizím.

Po náročném dni odpočinek

Po dni plném lyžařských radovánek lákají horské chaty k ochutnání pestré nabídky kulinářských dobrot. Kromě milovníků císařského trhance nebo tradičního řízku si přijdou na své i všichni vegani a vegetariáni, Hochkönig je totiž jediným certifikovaným veganským regionem v Rakousku.

Kdo by chtěl zakončit náročný den drinkem s výhledem na magické kulisy zasněžených vrcholků, může si vybrat jednu z mnoha horských chat a jen tak si vychutnávat úžasný západ slunce a samozřejmě výběr těch nejlepších rakouských delikates.

Zažijte nekonečnou rozmanitost se skipasem SKI AMADÉ

S jednou permanentkou získáte možnost využít plných 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a také rozmanitost, která nemá obdoby: 9 snowparků, 14 funsjezdovek, úseky s měřením rychlosti, snídaně na nejvyšším vrcholu, vynikající zážitkové výlety, nejvýše položený farmářský trh v Alpách, kulinářské zlaté hřeby ve výborných horských chatách a mnoho dalšího rozděleného do pěti regionů: Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal. S naší speciální nabídkou se sem můžete vypravit za neuvěřitelně výhodnou cenu. Senzační velikonoční rodinné akce, Ladies Week, Mini’s Week a mnoho dalšího najdete na www.skiamade.com.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země