nahoru
Zima v Salcbursku
Wildkogel-Arena

Kam letos vyrazit za sněhem? Wildkogel-Arena nabízí rodinné lyžování v srdci Alp

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
Kam letos vyrazit za sněhem? Wildkogel-Arena nabízí rodinné lyžování v srdci Alp
foto: © Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg

Pokud se i letos chystáte strávit svou zimní dovolenou na horách a stále nevíte, kam za sněhem vyrazit, vyzkoušejte rakouské letovisko Wildkogel-Arena uprostřed Kitzbühelských Alp. Tento lyžařský areál, kam se dostanete autem za pár hodin, nabízí ideální podmínky pro lyžaře, snowboardisty i rodiny s dětmi.

Lyžování od prosince do Velikonoc

Pokud máte obavy, jak to letos bude se sněhem na horách, věřte, že ve Wildkogel-Arena ho bude dostatek. Lyžování v nadmořské výšce 2100 metrů vám umožní nová 10místná kabinová lanovka „Ganzer X-press“ a pro vaše zimní radovánky je připraveno 75 km tratí. Nacházejí se zde sjezdovky různých obtížností a rodiny jistě ocení nejen červené a modré, které tvoří 85 %, ale také bílé sjezdovky. Díky možnosti zasněžování si zde užijete i slunečnou velikonoční lyžovačku.

Rodinná lyžařská oblast 2018

Velké množství modrých a červených tratí a prvotřídní služby na sjezdovkách i mimo ně zajistily této oblasti v anketě Skiarea-Awards 2017/18 ocenění „Rodinná lyžařská oblast 2018“. Na děti všech věkových kategorií jsou zaměřeny nejen lyžařské kurzy, ale také restaurace s překrásnými výhledy do okolí nebo vám je pohlídají profesionálové, kteří pro ně připraví zábavný program plný aktivit na čerstvém horském vzduchu. Novinkou je i Family Fun Arena se zábavnou sjezdovkou a Familypark, kde si přijdou na své snowboardisté a příznivci freestylu.

 

Užijte si nejdelší sáňkařskou dráhu na světě

Pokud se vyžíváte v adrenalinu, rozhodně nevynechejte místní sáňkařskou dráhu.  Jedná se o nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu na světě. Během 14ti kilometrů překonáte až 1300 výškových metrů. Jízda trvá neuvěřitelných 40 minut. A pokud po cestě dostanete hlad nebo žízeň, nebojte, cestou se počítá s různými zastávkami nebo občerstvením v horských chatách.

Dáváte přednost bílé stopě?

Wildkogel-Arena, to není jen snowboard nebo sjezdovky. Na své si tu přijdou i běžkaři. Čeká na vás 45 kilometrů perfektně upravených tratí, lemujících okouzlující přírodu mezi Kitzbühelskými Alpami a národním parkem Vysoké Taury. Velice oblíbená je také trať Pinzgau Loipe, jež spojuje celé údolí Salzachtal a vede ve směru do Krimmlu, Mittersillu nebo Zell am See. Pokud vám běžkování přes den nestačí, vyrazte na pět kilometrů dlouhou trať v Neukirchenu nebo čtyřkilometrovou okružní trasu Wennser Rundloipe. Ty nabízejí i večerní osvětlení. Navíc v lednu, v březnu a na začátku dubna je možné využít speciální paušál „SCHNEEWALZER“, který zahrnuje bydlení, skipas a kurz pro děti i dospělé.

 

Vánoční atmosféra a tradiční „Advent a de Berg“

Zapomeňte na předvánoční shon a davy nervózních lidí a nasajte tu správnou vánoční atmosféru na horách. Adventní trhy, koncerty a zajímavé akce k Wildkogel-Areně neodmyslitelně patří již několik desítek let. Jedním z nejznámějších je „Advent a de Berg“, který letos proběhne 16. prosince za účasti známé kapely Meissnitzer Band. Za ochutnání určitě stojí mnoho regionálních dobrot, jako například plněné taštičky Germbladl, sladký Kletzenbrot se sušeným ovocem a ořechy nebo další typické pinzgauské dobroty.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země