nahoru
Lidé a Země | Léto v Rakousku 2020

Na vrcholu Tyrolska se v zimě začínají dít věci. Oč jde?

Prezentace klienta 21. října 2019 • 00:00
• foto: 
Ötztal Tourismus

Ötztal je nejdelší údolí v Tyrolsku, ve kterém naleznete šest lyžařských oblastí, dvě ledovcové lyžařské hory, více než 350 km sjezdovek a prvotřídní infrastrukturu. Kromě lyžování si zde užijete i sněžnice, zimní turistiku, sáňkování, lyžařské túry, běžkování či termální lázně. Tato oblast je zkrátka jako stvořená pro milovníky zimního období a všeho, co k tomu patří. Pojďme se společně podívat, na co konkrétně se můžete těšit.

Program BIG3 Skirallye pro ty nejnáročnější

Lyžařské kolečko vede přes nejkrásnější vyhlídky Alp a místa, která musíte vidět. Projet si tento okruh znamená pro každého opravdového fanouška Söldenu i absolutní vrchol všeho, co může v oblasti na lyžích podniknout. Trénovaní lyžaři a snowboardisti překonají téměř 50km lyžařské kolečko napříč celým ski areálem přibližně za 4 hodiny a překonají výškový rozdíl kolem 5200 metrů. Třešničkou na dortu jsou poté neuvěřitelné výhledy z plošin BIG3.

Restaurace IceQ v SöldenuRestaurace IceQ v SöldenuFoto Ötztal Tourismus

Ultramoderní mamutí komplex termálních lázní Aqua Dome

V Aqua Dome teče ledovcová voda až z hloubky 1865 metrů a o teplotě 40 stupňů. K dispozici jsou zde dva vnitřní bazény s vodou o teplotě 34 a 36 stupňů Celsia. Venku zase najdete tři bazény ve tvaru skořápky. V prvním si začvachtáte ve slané vodě, která imituje Mrtvé moře. Další bazén slouží jako obří vířivka a ve třetím bazénu hraje podvodní hudba. Ano, čtete dobře! A k tomu je ze všech pěti bazénů ohromující výhled na okolní zasněžené vrcholky. Pokud si potrpíte na sauny, nenecháte si ujít Gletscherglühen (Žhnoucí ledovec). Vedle klasické velkokapacitní dvoupatrové sauny vás zaujme bylinková pára či solná jeskyně. Pokud se ubytujete v hotelu, který je součástí Aqua Dome, budete mít k dispozici SPA, které se rozprostírá na dvou podlažích a má fantastických 2000 m².

SöldenSöldenFoto Ötztal Tourismus, Anton Klocker

Lyžařská oblast Obergurgl-Hochgurgl v blízkosti rakousko-italské hranice

Součet všech sjezdových tratí zde činí úctyhodných 110 km. Většina areálu přitahuje spíše zámožnější klientelu, ale pokud budete třeba v 30 km vzdáleném Söldenu, není důvod, abyste sem nevyrazili alespoň na jednodenní výlet. Vyřádit se zde můžete na poměrně náročných, profilově velmi pestrých svazích se skvělým sněhem. Radost vám udělá i fakt, že je tu sníh ve výborné kvalitě až do konce dubna. Ke zdejším specialitám patří technicky unikátní lanová dráha spojující kolmo Obergurgl a Hochgurgl, a pak samozřejmě sjezdová trať s boulemi Hohe Mut či extrémně strmý sjezd ze sedla pod vrcholem Wurmkogl (3082 m). Lokalitu si rozhodně nenecháte ujít, pokud bažíte po večerním lyžování. To probíhá v úterý od 18.30 do 22.00 a nabídne vám osvětlenou sjezdovku s velkorysými 8 km.

Vrcholová křižovatka Hochgurgl v Ötztalu.Vrcholová křižovatka Hochgurgl v Ötztalu.Foto Ötztal Tourismus

Pro více informací klikněte zde.

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země