nahoru
Lidé a Země | Léto v Rakousku 2020

4 tipy, jak si u alpského jezera Achensee nezřízeně užít zimu

Prezentace klienta 16. října 2019 • 00:00
4 tipy, jak si u alpského jezera Achensee nezřízeně užít zimu
4 tipy, jak si u alpského jezera Achensee nezřízeně užít zimu
• foto: 
Achensee Tourismus

Jedno z největších rakouských jezer je známé také pod názvem tyrolské moře. Achensee leží ve výšce 930 m n. m. a rozkošnicky se rozvaluje v dechberoucí horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan. Unikátní topografie mezi horami a jezerem vytváří nezapomenutelný zimní zážitek. Vyzkoušet si zde můžete až 50 sportů: od náročných dobrodružství v horách až po romantické sáňkování či procházky zimní krajinou. Zimní dovolená u jezera Achensee je ideální pro všechny generace a splní každé přání. Z 50 zážitků jsme pro vás vybrali TOP 4, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Magické jezero Achensee, klenot rakouského TyrolskaMagické jezero Achensee, klenot rakouského TyrolskaFoto Rupert Mühlbacher

2 lanovky, to jsou 2 naprosto unikátní pohledy na jezero Achensee

Chcete se cítit jako bohové? Nasedněte v obci Maurach do kabinové lanovky Rofanseibahn a vystoupejte pod horu Rofanspitze, která se tyčí 2259 m n. m.

Túra se strážcem Přírodního parku Karwendel, Achensee, TyrolskoTúra se strážcem Přírodního parku Karwendel, Achensee, TyrolskoFoto Achensee Tourismus

Druhou kabinovou lanovku najdete v obci Pertisau am Achensee, a ta není ledajaká. Lanovka Karwendel Bergbahn je specifická pěti kabinami, které jsou zavěšené těsně za sebou. Tato lanovka vás sice vyveze do nižší nadmořské výšky (1500 m n. m.), ale rozhodně si nemyslete, že by výhled na horskou krajinu a jezero Achensee byl druhé jakosti. Pohádkově si užijete oba výhledy.

Zimní škola snowkitingu v AchenkirchuZimní škola snowkitingu v AchenkirchuFoto  Julia Hammerle

Skitouringové kempy u Achensee

Pohoří Karwendel a Rofan jsou rájem pro všechny, kdo si chtějí užít skitouring. Potřebujete se skitouring naučit od úplného začátku nebo si chcete rozšířit své vědomosti? Přihlaste se na některý z lednových či únorových kempů určených až pro 49 účastníků. Ve dnech 18.–19. ledna, 23.–24. ledna a 1.–2. února 2020 vás certifikovaní horští a lyžařští průvodci naučí správné chování v horách, a to nejen v nouzových situacích. Dozvíte se, jak používat lavinový maják, sondu a lopatu. A především se naučíte posuzovat trasy a terén s ohledem na svou kondici. Po základní teorii přijde na řadu praxe. Profesionálové vás provedou těmi nejkrásnějšími místy v pohoří Rofan. Lyžařský výlet zahrnuje nocleh v horské chatě Erfurter Huette.

Achenkirch, lyžařský areál Christlum, přejezd horské staniceAchenkirch, lyžařský areál Christlum, přejezd horské staniceFoto Achensee Tourismus

Celoroční zábava na 6500 m2

Na jihovýchodním břehu jezera Achensee se nachází supermoderní atrakce Atoll Achensee se zdánlivě nekonečným bazénem na střeše.

Atoll AchenseeAtoll AchenseeFoto Atoll Achensee
Vaše srdce si získá také zábavná skluzavka, venkovní i vnitřní bazény, Penthouse-SPA, prostorný Lakeside-GYM s výhledem na Achensee a BOULDER-Halle s lezeckou plochou 180 m².

Atoll AchenseeAtoll AchenseeFoto Freizeitzentrum Achensee GmbH.
Ultramoderní zařízení, při jehož stavbě se nešetřilo sklem a světlým dřevem, je harmonickou součástí krajiny. V zimě se Atol Achensee mění na zimní říši divů s umělým bruslením a kluzištěm. Úžasný zážitek je korunován fantastickým jídlem: dopřejte svému tělu nejvybranější gastronomické speciality.

Supermoderní atrakce Atoll AchenseeSupermoderní atrakce Atoll AchenseeFoto Atoll Achensee

 

6 přírodních sáňkařských drah: 1,5 až 4,8 km!

Bude jenom na vás, jakou ze šesti přírodních sáňkařských drah si vyberete. Dráhy se liší délkou (od 1,5 do 4,8 km) a obtížností (od rodinné až po rychlou a náročnou). Nechce se vám lézt do kopce? Např. v Achenkirchu vás na vršek dráhy vyvezou, a navíc zde každou středu nabízejí noční sáňkování.

6 přírodních sáňkařských drah6 přírodních sáňkařských drahFoto Achensee Tourismus

Chcete si prohlédnout ještě více aktivit, které můžete u jezera Achensee podniknout? Podívejte se zde.

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země