nahoru
Řecko 365 dní
Top 5 zimních destinací

5 míst, která v Řecku chcete navštívit během zimy

Prezentace klienta 20. září 2019 • 00:00
• foto: 
GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Uvažujete, že v zimě vyrazíte do zahraničí? V Řecku vás nadchnou zasněžené vrcholky hor, rychle tekoucí řeky, jezera a impozantní rokliny. Chcete lyžovat, zajít si na túru nebo si jen tak zalenošit v obklopení divoké krajiny? Tak vás zajímají naše tipy na kouzelné kamenné vesničky či nejmodernější lyžařská střediska.

1.   Hora Pelion

Několik málo kilometrů od rušného přístavu Volos v řecké Thesálii se tyčí bájná hora Pelion, která byla podle řecké mytologie domovem kentaurů. Na pozadí idylických hájů olivovníků, hustých lesů a bujně rostoucích ovocných sadů objevíte 24 ikonických vesniček. Prastaré vily tradiční pelionské architektury patřily původně bohatým kupcům a nyní jsou z nich útulné penzióny s jedinečnou atmosférou, kterou horko těžko najdete jinde v Řecku. Unikátní kombinace nádherné přírody, hluboké zeleně, kaskádovitých vodopádů, roklí, romantických zátok s průzračnou vodou a impozantní místní architektury, dělají z tohoto místa destinaci pro čtyři roční období.

Žhavý tip

Navštivte vesnici Damouchari, kde byla natočena řada scén z filmu Mamma Mia!

Kamenné vesničky si prostě zamilujete. Kamenné vesničky si prostě zamilujete.Foto GNTO/H. Kakarouhas

2.   Týmfi

V samém srdci oblasti Epirus leží uprostřed strmých a zasněžených svahů pohoří Týmfi. Komplex 46 malebných tradičních vesnic postavených na kouzelném místě uprostřed lesů z borovic a jedlí skrývá jeden z nejkrásnějších a nejrůznorodějších ekosystémů v Evropě. Rozhodně si musíte prohlédnout nádherné kamenné mosty spojující jednotlivé vesnice. Často se k nim pojí legendy. Také nezapomeňte vylézt slavné schodiště Vradeto na okraji rokliny Vickos. Tyto kamenné 1200m schody spojují vesnice Vradéto a Kapésovo a do roku 1973 byly jediným přístupem do Vradéto. Milovníci pěší turistiky mají možnost projít si celou řadu horských cest. Z vesnice Pápigo se například dostanete do národního parku, kde se můžete osvěžit vykoupáním ve dvou lesních jezerech. Jak je to s ubytováním? Tradiční kamenné penziony nabízí útulné prostředí pro odpočinek na konci dne plného objevování.

Žhavý tip

Objevte kouzelné jezero Drakolimni, které bylo podle místních legend obýváno draky.

Pelion PelionFoto GNTO/Y. Skoulas

3.   Arkádie

Mezi strmými svahy hory Mainalo v Peloponésu se nachází horské vesničky Dimitsána, Stemnítsa a Vytína. Díky blízkosti Atén a pozoruhodné kráse hornaté Arkádie se jedná o jedno z nejpopulárnějších zimních středisek v Řecku. Milovníci zimních sportů si přijdou na své v ultramoderně vybaveném Ski rezortu Mainalo. V Arkádii na vás čekají impozantní kamenné vily přestavěné na útulné rodinné penziony. Hledáte-li větší luxus, poslouží vám prvotřídní hotely, které nabízejí širokou škálu služeb. Chcete příjemné prostředí pro relaxaci s celou rodinou? Nebo spíš hledáte místo pro romantické chvilky u krbu se svou drahou polovičkou? V Arkádii najdete to pravé pro vás.

Žhavý tip

Navštivte světový unikát v horské vesničce Dimitsána. V muzeu vodního pohonu pod širým nebem vám předvedou technologie používané před průmyslovou revolucí.

Pelion PelionFoto GNTO/Y. Skoulas

4.   Aráchova

Aráchova je malebná horská vesnička, která se nachází na úpatí hory Parnassós v regionální jednotce Viotia v jižním Řecku. Jedná se o nejvíce kosmopolitní zimní destinaci v Řecku. Velkou zásluhu na tom má blízkost k Aténám a lyžařské centrum, které je největší v celém Řecku. Proto je lokalita tolik oblíbená mezi vášnivými lyžaři a celebritami. Na své si ale přijdou i návštěvníci, kteří si chtějí odpočinout ve snovém horském prostředí s moderním turistickým zázemím. Kromě horských aktivit je Aráchova známá také svým rušným nočním životem. Vysoká nadmořská výška hory nabízí lyžařům dlouhotrvající sněhovou pokrývku jeho vrcholků.

Žhavý tip

Navštivte nedaleké archeologické naleziště v Delfách.

Na pozadí hustých lesů objevíte ikonické vesničky. Na pozadí hustých lesů objevíte ikonické vesničky.Foto GNTO/H. Kakarouhas

5.   Karpenissi

Horská vesnička Karpenissi se nachází v řecké regionální jednotce Euritánie. Nadchnou vás zasněžené vrcholky hor, hluboké úvozy, rychle tekoucí řeky, jezera, impozantní rokliny, byzantské kláštery a malé horské vesničky. Vše spolu utváří alpskou krajinu, která nabízí ty nejlepší zimní zážitky. Moderní lyžařský rezort Karpenissi patří k největším a nejpopulárnějším v Řecku. Vyberte si malebnou trasu a kochejte se okolní vlnitou krajinou. I zde si vyberete mezi rodinnými penziony, ubytovnami či luxusními hotely.

Žhavý tip

Určitě ochutnejte místní specialitu: smaženého pstruha s houbami (smržem) v červené omáčce.

Ať už využijete jakýkoliv z našich cestovatelských tipů, přejeme vám nezapomenutelnou dovolenou.

Video se připravuje ...
Poddejte se ŘeckuVIDEO GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Navštivte bájné Řecko Navštivte bájné ŘeckoFoto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

. .Foto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT
Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země