nahoru
Řecko 365 dní
Sportování v řecku

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Vyzkoušejte místní adrenalinové sporty!

Prezentace klienta 18. září 2019 • 00:00
Chystáte se na dovolenou do Řecka? Vyzkoušejte místní adrenalinové sporty!
foto: GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Zapomeňte pro jednou na památky a užijte si dovolenou trochu jinak. Řecko totiž nabízí velké množství sportovních aktivit všeho druhu. Ať už nejraději lezete po horách, nebo dáváte přednost plachtění, v Řecku se rozhodně nudit nebudete. Kam tedy vyrazit za pořádným adrenalinem?

Téměř každé místo v Řecku nabízí dokonalé zázemí pro sportovní aktivity. Nejlépe si ale stojí egejské a jónské ostrovy, které vás překvapí špičkovou úrovní poskytovaných služeb a různorodostí.

 

Nejlepší místo pro windsurfing? To je ostrov Paros

 

Pokud patříte mezi ty, kteří si oblíbili vodní sporty všeho druhu, vyrazte na ostrov Paros.

 

Potápění, vodní cyklistika, plachtění, vodní lyžování, surfování, jízda na kajaku či rybolov jsou nejpopulárnější aktivity k vyzkoušení vlastních limitů zábavným způsobem! Centra vodních sportů můžete najít v Driosu u zlaté pláže Pounda (blízko trajektu na Antiparos) a Santa Maria (blízko Naoussy). Samozřejmostí je možnost zakoupení soukromých lekcí i vypůjčení veškerého vybavení na potápění s kyslíkem, jízdu na plachetnici, šnorchlování, windsurfing, paragliding i vodní lyžování.

Ostrov Paros je ale hlavně rájem všech windsurferů. Ne náhodou byl proto šest let po sobě místem pořádání světového poháru ve windsurfingu.

 

Video se připravuje ...
Poddejte se ŘeckuVIDEO GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

 

Nadšení horolezci míří na Kalymnos

 

Je libo trochu adrenalinového lezení? Pak je pro vás ideálním místem Kalymnos. Jedná se o malý ostrov v jihovýchodní části souostroví Dodekany, který nabízí lezení po skalách a bouldering po celý rok. Kalymnos je jednou z nejdůležitějších lezeckých destinací na světě.  Tento ostrov má totiž vše, co nadšený lezec hledá: velké množství obtížných skalních útvarů, ale také jednoduchost a autenticitu. Potenciál pro nové cesty i oblasti je obrovský: objeveno je zatím pouze 10 % míst. Svůj lezecký zážitek můžete prodloužit na celý měsíc díky velkému množství desek, velkých zdí a převisů, které vyhoví potřebám každé obtížnosti i lezeckému stylu.

Na podzim může řecká pevnina nadchnout návštěvníky unikátními barvami a přirozenou krásou. Pro ty z vás, kteří chtějí dosáhnout obydlí bohů, je tu pouze jediné místo: hora Olymp. Pokud si vyberete horolezectví na hoře Olymp, zjistíte, že se jedná nejen o božský zážitek! 

 

Lyžovat v Řecku? Proč ne

 

Během zimy jsou lyžování a snowboarding „králem“ mezi extrémními sporty. Okolí lyžařského rezortu v oblasti Kajmakčalan je plné ohromujících přírodních krás. Najděte si své dobrodružství v tajuplných lesích, hlubokých roklinách, nádherných mokřadech i horských jezerech. Zlatým hřebem každé horské výpravy by měla být návštěva jezera Vegoritida, které je druhým největším (72 500 čtverečních metrů plochy s hloubkou 80 m) a jedním z nejkrásnějších jezer celého Řecka.

 

Dáváte přednost pěší turistice?

 

Pak vyrazte na pěší túru skrze Valia Calda, což znamená „teplé údolí“. Národní park Valia Calda je jednou z nejatraktivnějších destinací pěší turistiky v Evropě! Budete se kochat vysokým, impozantním pohořím, zalesněnými svahy a dalšími přírodními krásami této krajiny, které se vám rozprostřou přímo před očima. Pěší dobrodružství začněte v Ziákas, vesnici vzdálené 23 km od města Grevená. Ale pozor, tato stezka je přístupná pouze off-road vozidlem! Opusťte Ziákas a sledujte stezku až k prameni řeky Exarchos. Zde přímo před sebou uvidíte vrchol Avyó, na jehož východním svahu spatříte nádherné křišťálové jezero.

Navštivte bájné Řecko Navštivte bájné ŘeckoFoto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Foto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země