nahoru
Řecko 365 dní
Atény a Soluň

Atény a Soluň: co vám nesmí ujít?

Prezentace klienta 20. září 2019 • 00:00
Chrám boha Poseidona
Chrám boha Poseidona
• foto: 
GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Víte, co by vám během návštěvy Atén či Soluně nemělo ujít? Pamětihodnosti, pláže, hory, restaurace a bary. O tom všem se v článku dočtete.

3km pěší zóna propojuje klíčové památky Atén

Atény jsou atraktivním velkoměstem s fascinující historií. Máte ve zvyku při svých výletech poznat všechny klíčové pamětihodnosti? Atény si zamilujete už jen proto, že klíčová místa propojuje 3kilometrová pěší stezka. Ta vede až k hlavním archeologickým nalezištím (tzv. „archeologickému parku“), které rekonstruují původní antickou krajinu. Během procházky narazíte na Akropolis, Muzeum Akropole, Thiseion, starověkou Agoru či Plaku.

Vychutnejte si Atény jako bohové Vychutnejte si Atény jako bohovéFoto Y. Skoulas

Nedaleko stezky se nachází Panathénajský stadion, sloup antického olympijského boha Dia a divadlo antického boha Dionýsa i Heroda Attikose. To není málo, co říkáte?

Noční Atény si vás podmaní Noční Atény si vás podmaníFoto Y. Skoulas

Poznejte pobřeží podél Atén

30 minut směrem na jih se nachází pobřeží Sarónského zálivu a jižní předměstí, kde se můžete projít podél moře a využít nespočet krásných a bezplatných pláží. Hlady ani žízní zde neumřete. Budete zakopávat o příjemné restaurace, bary, rekreační či kulturní parky i noční kluby. Pobřeží vede až k archeologickému nalezišti Sounio, kde se na skále u pláže nachází chrám boha Poseidóna. Láká vás plavba plachetnicí, abyste zažili svou verzi bájné výpravy? Tak si pronajměte plachetnici či jachtu a vrhněte se na průzkum ostrovů.

Čisté pláže si zamilujete Čisté pláže si zamilujeteFoto GNTO/S. Pavlidis

1 hodina autem od Atén: 3 tipy na výlety

Máte rádi horskou turistiku? Na Sever od Atén vás budou bavit hory Parnitha. Chcete poznat místo, které dalo jméno maratonskému běhu? Tak vyrazte na severozápad od Atén, kde naleznete vesnici Marathónas. Pokud se po prohlídce budete chtít zchladit, kousek od vesnice leží Vravrona, přičemž u pláže se nachází chrám antické bohyně Artemis.

Soluň: město bohaté nejen na recepty

V Soluni se okouzlujícím způsobem mísí nespočet památek z řady historických epoch. Soluň je moderním městem plným života. Zalíbení v ní najdou všichni ti, kdo prahnou po její historii a kultuře. Na své si přijdou i ti, kteří se chtějí bavit, odpočívat či ochutnávat nové pokrmy. Historie totiž měla velký vliv i na místní kuchyni, která nabízí velkou řadu receptů. Vaše chuťové receptory se mají, na co těšit.

Zažijte pohádku na pláži v Soluni Zažijte pohádku na pláži v SoluniFoto GNTO/KGrozoudis

Blízko Soluně leží poloostrov Chalkidiki s příjemnými plážemi a hotely. Naleznete na něm i město Stageira, ve kterém se narodil Aristoteles. Na poloostrově dále narazíte na slavnou jeskyni Petralona, ale také na řadu vináren s výtečnými a slavnými víny včetně červených vín zmíněných v Aristotelových dílech. Když už na ostrově budete, a jste muž, nesmíte si nechat ujít návštěvu hory Athos. Na skalách, které leží hned u moře, stojí kláštery, které bohužel mohou navštívit pouze muži.

Ať už využijete jakýkoliv z našich cestovatelských tipů, přejeme vám nezapomenutelnou dovolenou.

Video se připravuje ...
Poddejte se ŘeckuVIDEO GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Navštivte bájné Řecko Navštivte bájné ŘeckoFoto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT
Řecko. Řecko.Foto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země