nahoru
Řecko 365 dní
Krátké městské pobyty

Krátké městské pobyty? City breaks se staly novým trendem

Prezentace klienta 20. září 2019 • 00:00
Krátké městské pobyty? City breaks se staly novým trendem
foto: GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Městský turismus – neboli mezinárodně používaný termín City Break – se stal novým trendem, obzvláště u zkušených cestovatelů. Je zaměřený na lidi, kteří nechtějí jen povrchní a stereotypický vztah k městským destinacím, ale touží získat hlubší znalosti o kultuře, specifickém životním stylu, tempu a skutečném charakteru navštěvovaného města.

 

 

Každé město má vlastní kolorit a specifického městského ducha. Dokonce i města blízko sebe mají mnohdy jiné vlastnosti i kvality. V tomto článku se přesuneme do Řecka. Starodávná historie každého řeckého města spolu s místními tradicemi vytváří pestrobarevnou městskou kulturu. Památky v každém městě, předměstská krajina, akce plánované během celého roku a naprosto ojedinělé zvyklosti vytváří barevné plátno, které se každým okamžikem jen rozrůstá.

 

Foto GNTO/E. Fili

Řecká města kombinují různé morfologické i kulturní vlastnosti

Většina pobřežních měst je často jen co by kamenem dohodil od horských destinací. AténySoluňKavalaAlexandroupolisVolosKalamataPatras
Nafpaktos a řada dalších měst mají jedinečnou kombinaci blízkosti k moři a horám. Návštěvník si tak může užít celou řadu zážitků, poznávat neskutečně krásná místa a libovat si v různých přírodních úkazech, a to v nejkratším čase a pouze s krátkými přesuny. 

 

Foto GNTO/HKakarouhas

Pobřežní město Kavala s malebným přístavem

Nábřeží města Kavala umožní cestovatelům využít městské pláže i malebný přístav, včetně mořského pobřeží trochu dále, jako například Palio, Nea Irakleitsa, Nea Peramos a další. Zároveň je jenom o kousek dál archeologické naleziště Filippi a pohoří Pangaion, fascinující hora opředená starodávnými vzpomínkami, s vyhlášenými byzantskými kláštery a tradičními vesničkami uprostřed bujné, samo-udržitelné přírody. Pokud chce člověk oblast prozkoumat ještě důkladněji, lze vzít trajekt a na ostrov Thasos se dostane za méně než hodinu.

 

Foto GNTO/HKakarouhas

Celosvětově známé Atény skrývají řadu překvapení

Příměstské lesy Atén jsou místem mýtů a legend uprostřed nedotčené přírody. Obyčejná procházka městskou částí Kaisariani, jenom pár kilometrů od středu města, vás vrátí zpět v čase. Celá oblast jakoby zní zvuky starodávných chvalozpěvů na počest bohyně Artemis Syssariani, jak jí původně říkali. Jsou zde i kláštery schované v lese, např. Asteri a malinkaté kapličky vytesané ve skále, například Agios Antonios. Procházka řeckým městem dává návštěvníkovi zkrátka pocit, že se pohybuje po kouzelných cestách z bájí.

Video se připravuje ...
Poddejte se ŘeckuVIDEO GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT

Kaleidoskop historie a kultury

Nespočet řeckých muzeí předvádí neocenitelné poklady, což láká řadu návštěvníků. Starodávné řecké památky bez problémů zapadají mezi římské, je tu byzantská tradice s nádechem otomanské architektury a západní neoklasicizmus 19. století spolu se současnou architekturou vytváří fascinující městské tavicí hrnce. V řeckých městech je pro návštěvníky opravdu co vidět a dostala se tak na prominentní místa v cestovních průvodcích.

 

Foto GNTO/YSkoulas

Řecká města milují umění, literaturu i vědu

Nádherné festivaly, prestižní konference, pocty velkým tvůrcům v rámci celé škály kulturních aktivit, koncertů a divadelních představení jsou v Řecku každodenními úkazy. Návštěvník tak má možnost zažít obrazovou vynalézavost, úžasná hudební představení, světově proslulé divadelní spolky a to vše skrze řadu kulturních událostí, které někdo neustále organizuje. Zároveň dostane ochutnat i trochu moderního života, plného optimismu a lesku. 

Řecká pohostinnost, otevřenost i lidský pohled na život v každém vyvolají pocit, že je zde mezi přáteli. Atraktivní restaurace, noční kluby, luxusní hotely i útulné penziony vytváří ideální podmínky pro příjemný pobyt v řeckých městech.

Foto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT
Foto GRECKA NARODOWA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA EOT
Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země