nahoru
Lidé a Země | Léto v Rakousku 2020
Léto v Rakousku 2020
Bad Radkersburg

5 tipů, jak strávit čas ve štýrském regionu Bad Radkersburg

Prezentace klienta 1. července 2020 • 00:00
• foto: 
© TV Region Bad Radkersburg / pixelmaker.at

Nevíte jak strávit letní dovolenou? Rekreační oblast Bad Radkersburg v regionu Thermen- & Vulkanland na jihu Štýrska je tou ideální volbou. 700 let staré město vás okouzlí zejména kombinací moderní a romantické architektury, krásnou přírodou a idylickými uličkami. Připravili jsme si pro vás 5 tipů, co zde můžete podniknout.

1. Vydejte se za kulturou do historického města

Město Bad Radkersburg leží přímo na hranici se Slovinskou republikou a má okolo 3 100 obyvatel. Když z hlavního náměstí přejedete Langgasse, která byla obchodní cestou do Maďarska, dostanete se na velkolepé arkádové nádvoří paláce Herberstorff. Na samotném hlavním náměstí najdete idylické kavárny a restaurace, obchůdky, Regionální muzeum ve staré zbrojnici a přístup do kongresového centra Zehnerhaus s mnoha událostmi po celý rok.

2. Zarelaxujte si v Parktherme Bad Radkersburg

Moderní architektura s průhlednými přechody mezi budovami, fascinující výhled na přírodní park a jedinečná termální voda s teplotou 80 °C dělají z tohoto místa ráj na zemi. Termální voda je v lázních ochlazena na příjemnou teplotu 34 - 36 °C. Parktherme Bad Radkersburg drží cenu „Rakouské lázně roku 2016“.  Příjemně teplá termální voda vyvěrající z dvou kilometrů pod povrchem vám uvolní napjaté svaly i mysl.

Foto © TV Region Bad Radkersburg / pixelmaker.at

3. Objevte krásná místa s cyklistickým průvodcem

Kolem vinic nebo napříč úchvatnou krajinou kolem řeky Mur. V Bad Radkersburgu a přilehlém okolí je možností k cyklistickým túrám nespočet. Je jedno, jestli jste rekreační cyklista nebo e-biker, na své si tu přijde každý. Doporučujeme cyklistické túry s průvodcem, které se konají až do konce října, a to každou středu a sobotu.

Foto © TV Region Bad Radkersburg / pixelmaker.at

4. Vydejte se do údolí řeky Mur

Luční krajina kolem řeky Mur je velmi charakteristickou součástí přírody v oblasti Bad Radkersburg a Halbenrain. V blízkosti starého města a Parktherme se nachází rekreační oblast s mnoha různými druhy zvířat a rostlin. Rozlohou kolem 3000 hektarů tvoří druhou největší uzavřenou přírodní oblast v Rakousku. V létě zde máte možnost spatřit i různé rostliny ze zahraničí a rozmanité ptactvo.

Foto © TV Region Bad Radkersburg / pixelmaker.at

5. Dejte si skleničku vynikajicího vína

Bad Radkersburg je nejstarším vinařským městem široko daleko. Během středověku to byl důležitý obchodní uzel, kde se sjížděli obchodníci z přilehlých koutů světa pro to nejchutnější víno. A ani dnes tomu není nijak. To nejlepší, co zde můžete ochutnat, je Welschriesling, Pinot Blanc, Chardonnay Morillon, Sauvignon Blanc a Muscatel.

Foto © TV Region Bad Radkersburg / pixelmaker.at

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země