Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend? Objevte romantická zákoutí Salcburku | Reflex.cz
nahoru

Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend? Objevte romantická zákoutí Salcburku

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend? Objevte romantická zákoutí Salcburku
foto: Tourismus Salzburg


Měsíc květen nás potěší hned dvěma státními svátky, proto by byl hřích je nevyužít a nevyrazit někam na prodloužený víkend. Stačí jen pár hodin cesty autem a ocitnete se v Mozartově rodném  Salcburku. Tady najdete dokonale harmonické spojení architektury a přírody, kterou obklopuje překrásná kulisa okolních hor a jezer a užijí si zde milovníci historie, gurmáni, romantické páry i Mozartovi obdivovatelé. 

Tajemná zákoutí Starého Města

Co by byl Salcburk bez Starého Města, které právem patří již mnoho let na seznam UNESCO jako světové kulturní dědictví? Čtvrť se nachází v okolí katedrály v samém srdci Salcburku a její úchvatné barokní uličky, úzké průchody a skrytá náměstí vás přenesou během chvíle do historie. Nejznámější ulicí celého Starého Města je Getreidegasse, kde jsou nad průčelím obchodů zavěšené středověké znaky cechů. Určitě si nenechte ujít i jeden z nejužších domů světa. Stojí mezi dvěma výstavními domy a váže se k němu zajímavá romantická pověst.

Poznejte život hudebního génia zblízka

Rodný dům slavného Wolfganga Amadea Mozarta najdete na Getreidegasse 9. V bývalém bytě rodiny Mozartových je dnes umístěno muzeum. K nejslavnějším exponátům patří mimo jiné Mozartovy dětské housle, jeho koncertní housle, clavichord, kladívkový klavír, rodinné portréty a sbírka dopisů. Návštěvníci se zde také dozvědí, jak byly Mozartovy opery přijímány tehdejší veřejností a kritikou.

Romantika v zahradách

Ať už jste čerstvě zamilovaní, nebo jen toužíte po troše romantiky, vyrazte do Mirabellských zahrad. Pro svou milenku Salome Altovou nechal zámek Mirabell vybudovat v roce 1606 salcburský arcibiskup Wolf Dietrich. Mezi nejpozoruhodnější místnosti patří Mramorový sál, který je nejkrásnější svatební obřadní síní ve střední Evropě. Kolem zámku se rozprostírá nádherná a volně přístupná zahrada, která je plná kouzelných zákoutí a je z ní i dechberoucí pohled na Staré Město. Asi žádné jiné město nesplní přání a potřeby čerstvě zamilovaných tak, jako právě Salcburk.

Milovníci módy i dobrého jídla

V Salcburku si přijdou na své i milovníci nakupování.  Město je plné designových shopů s luxusním zbožím i malých obchůdků. V samém srdci je slavná Obilná ulička (Getreidegasse). Po celé její délce se střídají známé módní řetězce s malými luxusními butiky, tradiční obchůdky s delikatesami a malebné kavárny. Zážitek z nakupování umocňují také místní pekaři, kožešníci, tkalci, ševci, krejčí, cukráři, zlatníci a mnozí další, kteří vytvářejí jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Málokterý salcburský dezert si získal takovou světovou slávu jako salcburské noky. Přitom je jejich původ zahalen tajemstvím. Dodnes nevíme, kdo je jejich autorem. Tři noky upečené dozlatova připomínají tři bílé nedobytné hory. Jedna porce salcburských noků je tak velká, že uspokojí bezpečně tři strávníky. Z tohoto důvodu by nebylo moudré objednávat si je pro jednu osobu po zvláště opulentním menu sestávajícím z několika chodů. S plným žaludkem byste totiž tuto rajskou delikatesu plně nevychutnali, a to by byla škoda!

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země