Proč projet Burgenland na kole? | Reflex.cz
nahoru
Léto v Rakousku 2018
Burgenland na kole

Proč projet Burgenland na kole?

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
Proč projet Burgenland na kole?
foto: (c) Burgenland Tourismus_Peter Burgstaller

Jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak prozkoumat nejvýchodnější část Rakouska, spolkovou zemi Burgenland, je beze sporu ten z cyklistického sedla. Na fanoušky jízdních kol tu čeká přes 2.500 km kvalitně upravených a značených cyklostezek. Trasy jsou různě obtížné, na své si tedy přijdou jak rodiny s dětmi, tak i náročnější cyklisté.

Téměř nekonečné dálky, idylické vinohrady, Neziderské jezero, ráj milovníků vodních sportů, jedinečný národní park, zemské hlavní město Eisenstadt oplývající mnoha kulturními pamětihodnostmi v čele se známým zámkem Esterházy, mírné podnebí s více než 2000 hodinami slunečního svitu v roce - to vše a ještě mnohem víc na vás čekává v Burgenlandu!

Neziderské jezero

V regionu Neusiedler See se o nejlepší zábavu na kolech postará téměř 40 cyklostezek, k nimž patří i známá trasa B10 kolem Neziderského jezera. Objevte klid a pohodu z naprosté blízkosti – ať už to je úchvatný západ slunce na břehu stepního jezera, procházka okouzlující přírodou nebo pobyt v termálních lázních St. Martins Therme. U Neziderského jezera si přijdou na chuť všichni, je jedno, jestli surfujete, plachtíte nebo pádlujete ve stoje.

Slunečný Střední Burgenland

Slunce v regionu středního Burgenlandu nejen dříve vychází a objevuje se na obloze častěji než leckde jinde, ale také na ní déle zůstává. Přívlastkem „slunečný“ se proto pyšní plným právem. Zdejší mírná kopcovitá krajina je pokrytá malebnými ovocnými sady a vinicemi, rozlehlými listnatými lesy a poli. Cyklisté se zde na horských kolech vydovádí na pěti skvělých trasách a projedou se překrásnou krajinou po nepoužívaných železničních kolejích.

Jižní Burgenland

Okouzlující krajina, nádech prvotnosti zjemněný nejlepšími wellness oázami, obklopený jedinečnými víny a regionálními specialitami, nesčetné možnosti sportovních a rekreačních aktivit a dny plné slunce. To je Jižní Burgenland. Se svou 260 km dlouhou trasou Paradiesroute („Rajská trasa“), 23 půjčovnami kol s více než 200 kvalitními e-biky je to opravdový cyklistický ráj. U kraje stezky vás lákají regionální speciality z místní kuchyně i vinných sklípků.

Neváhejte, Burgenland čeká jen na vás

Jedinečné zážitky v různých tematických oblastech už se nemohou v Burgenlandu dočkat na to, až je objevíte. Šest přírodních parků a národní park a světové dědictví UNESCO Neusiedler See-Seewinkel vás přivítá působivou přírodou.

Vychutnejte si komplexní služby, které zahrnují půjčovny a opravny kol, cyklistická ubytování a mapy. S optimálním plánováním zážitků u kraje stezky, ať už vás zajímá poznávání přírody, nabídky pro rodiny s dětmi, wellness nebo výběr dobrého jídla a pití vám jedním kliknutím pomůže aplikace „Ausflugsziele Burgenland“.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země