Cyklistika, domácí mošt i dobré víno: Zažijte Dolní Rakousko na vlastní kůži | Reflex.cz
nahoru
Léto v Rakousku 2018
Dolní Rakousko

Cyklistika, domácí mošt i dobré víno: Zažijte Dolní Rakousko na vlastní kůži

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
Cyklistika, domácí mošt i dobré víno: Zažijte Dolní Rakousko na vlastní kůži
foto: ©Niederösterreich Werbung / Doris Schwarz-König

Krásné počasí vždy vybízí vyjet si na kole. A co takhle spojit trochu sportu s dokonalým odpočinkem uprostřed krásné přírody? Nemusíte se ale omezovat jen na naši vlast. Například Dolní Rakousko nabízí pro své návštěvníky hned několik různorodých možností, jak prožít kouzelnou jarní dovolenou. A věřte, že každý si přijde na své!

Velká svoboda v Dolním Rakousku

Cyklostezky v Dolním Rakousku jsou vyhlášené. Je zde více než 4200 kilometrů tratí pro cyklisty vedoucích různými terény. Při projížďkách si tak můžete užít výhled na malebnou krajinu podél modrého Dunaje, dále pak na vinice nebo stinné lesy a dostat se až k alpským jezerům.

Top cyklostezky Dolního Rakouska

Nezapomenutelný zážitek na e-biku

Objevujte údolí Traisental v oblasti mezi Dunajem a předhůřím Alp na kole s elektrickým pohonem. Terén Traisentalské stezky ocení především rodiny a cyklisti, kteří upřednostňují pohodovou jízdu před velkolepými výkony. Po cestě se výletníci mohou zastavit v ZOO s bílými tygry.

Cyklistika podél řek – třídenní okruh k Ybbs, Erlauf a Lunzer See

Nejlepší relaxace je, když na kole následujete tiché šumění řeky a na štěrkem pokrytém břehu si ve vodě zchladíte unavené nohy.  Mostviertel je oblast dvou tváří. Na jedné straně je tu sever a překrásná příroda, jež je domovinou moštové hrušky. Na straně druhé jih a nedotčená příroda, úzká údolí, klokotající horské potoky, salaše a horská jezera. Stezka Ybbs je 55 kilometrů dlouhá a kopíruje trasu bývalé železnice. Cesta je tak krásně rovná a především bez aut. Když se na kole vydáte nejprve z Ybbs an der Donau po Ybbstalské cyklostezce směrem do hor a poté od jezera Lunzer See na Ötscherlandskou cyklostezku, zažijete krásně pozvolnou proměnu krajiny. U řek Ybbs a Erlauf najdete jednak nádhernou přírodu, jednak četná místa k odpočinku a občerstvení.

Požitkářská cyklistika podél řeky

Mostviertel se svými oblými kopci, točitými údolími řek a výtečnými místními specialitami je tím pravým místem pro požitkářské cyklisty.  V této oblasti se nachází mnoho lokálních producentů, kteří pěstují hrušky, víno i dřínky. Turista tedy může ochutnat vyhlášený hruškový mošt, zažít autentické zážitky a přičichnout k tomu, jak zde místní obyvatelé žijí.  Po posilnění se vyplatí pokračovat po Ybbstalské cyklostezce alpskou oblastí Mostviertel do místa Lunz am See. Odsud se můžete nechat odvézt autobusem do poutního místa Mariazell. Po návštěvě baziliky a perníkářství Pirkers Lebkuchenwelt vás závěrečná etapa zavede podél řeky Traisen do St. Pöltenu.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země