nahoru
Léto v Rakousku 2018
Na skok do Burgenlandu

Burgenland: neobjevené „rakouské Toskánsko“

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
Burgenland: neobjevené „rakouské Toskánsko“
foto: ©NTG / Steve Haider


Srdečná pohostinnost místních lidí, nádherná příroda a každodenní zážitky z výletů v přírodě umožňují prožít zde pohádkovou dovolenou. A přece Burgenland stále patří mezi méně známé rekreační oblasti v Rakousku. Že jste o něm také ještě neslyšeli? Jaro a léto jsou ideálním obdobím pro návštěvu tohoto prozatím méně turistického a velmi líbezného kraje pod Vídní.

Cyklistický ráj plný kopečků a vinic

Oblíbená slunečná oblast na vás čeká se svými 2 500 kilometry cyklostezek a tras od pohodových úseků pro rodiny s dětmi přes náročné závodní trasy až po prudký trail pro horská kola. Podél každé stezky se můžete občerstvit pochoutkami z místní kuchyně i vinných sklípků a pokračovat v jízdě.

Koupání v termální vodě a léčebné zábaly

Burgenland je zároveň lázeňská oblast, takže se zde můžete koupat v blahodárné termální vodě nebo si nechat udělat rašelinový zábal, který pomáhá posilovat imunitu a působí jako prevence proti onemocnění srdce a cév. Na přelomu 19. a 20. století se sem sjížděli lidé z nejvyšších sociálních vrstev z celého světa.

Kulturní zážitek

Památky, jako jsou historické zámky a hrady, stejně tak velkolepá muzea a galerie učiní z dovolené obohacující kulturní zážitek. Pro návštěvníky Burgenlandu jsou přichystány každoroční četné výstavy, hudební akce, divadlo na zámcích i rockové či jazzové festivaly. Rozmanitý kulturní život v Burgenladu nabízí něco pro každého člena rodiny.

 

Jezero jako z pohádky

Neziderské jezero je rájem pro vyhledávače rozmanitých vodních sportů a nachází se ve výjimečném národním parku. Můžete se zde pokochat pohledem na idylické vinohrady jako z pohlednice, nekonečnou vodní hladinu. Při návštěvě „rakouského Toskánska“ výlet k jezeru určitě nevynechejte, tohle klidné kouzelné místo působí jako pohlazení na duši.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země