K vodě, nebo do hor? U rakouského jezera Achensee si můžete užít obojí! | Reflex.cz
nahoru

K vodě, nebo do hor? U rakouského jezera Achensee si můžete užít obojí!

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
K vodě, nebo do hor? U rakouského jezera Achensee si můžete užít obojí!
foto: ©Achensee Tourismus


Jedno z největších rakouských jezer, známé také pod názvem tyrolské moře, se rozprostírá v úchvatné horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan. Achensee leží ve výšce 930 n.m., je 10 kilometrů dlouhé a kromě vodních radovánek nabízí i další vyžití. Na své si přijdou opravdu všichni – rodiny s dětmi, plavci, pěší turisté i ti, kteří hledají příjemný odpočinek uprostřed panenské přírody.

Jezero Achensee nabízí svým návštěvníkům ideální podmínky pro trávení volného času. Právě na tomto místě si lze vyzkoušet až 50 různých druhů sportu – například lezení, pěší turistiku, horské kolo, golf, paragliding, kitesurfing či plavání. Turisté, kteří chtějí zdolat velké převýšení a přitom se moc nezadýchat, mohou využít letní lanovky. Na horských vrcholcích je pak čeká velkolepý výhled na tyrkysové jezero a také spousta vyhlášených tyrolských specialit, které se podávají v rustikálních salaších.

 

Dobrodružství a příroda

Na západním břehu jezera se nachází přírodní park Karwendel. Je to největší souvislá chráněná oblast v Severních vápencových Alpách a s rozlohou 920 km2 sahá až do Bavorska. Pěší turisté si tak mohou užít úchvatné toulání přírodou mezi kamzíky a kozorožci. Pro příznivce adrenalinu je zde připravena 2 kilometry dlouhá ferrata, rozdělená do pěti úseků s různými stupni obtížnosti.

Koupání uprostřed hor

Málokdo by řekl, že zrovna Achensee je Mekka pro příznivce vodních sportů a radovánek. Celý břeh jezera je přístupný a voda se v létě ohřeje na příjemných 22 stupňů. Stačí zabalit ručník, ostatní nezbytnosti hodit do plážové tašky a vyhledat příjemné místečko ke koupání i k chytání slunečních paprsků. Připraveny jsou zde i pláže s hřišťátky pro děti. Za silného větru se dá na jezeře vyzkoušet skvělý kitesurfing a v případě bezvětří stačí popadnout paddleboard a svézt se po tyrkysově modré hladině. Chvilky plné zábavy a adrenalinu lze zažít při aktivitách, jako je rafting, canyoning a plavání v divoké řece.

Příjemná relaxace

Četné sportovní aktivity a celodenní vycházky se na fyzické kondici jedince jistě podepíší. Proto je dobré myslet také na chvilku odpočinku a dát tělu potřebný čas pro regeneraci. Procedury s unikátním tyrolským kamenným olejem jsou opravdovým zážitkem. Tento blahodárný temně černý olej se získává vysoko v horách nad jezerem Achensee a dokáže ulevit při namožených a ztuhlých svalech. Vyznačuje se vysokým obsahem vázané síry a speciálními látkami pocházejícími z prehistorických mořských živočichů a rostlin. Jeho účinky lze vyzkoušet v mnoha wellness areálech předních hotelů v Achensee.

Sauna a vše, na co pomyslíte

V červnu 2018 se na jihovýchodním břehu jezera otevře supermoderní atrakce Atoll Achensee. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat saunový svět s nekonečným bazénem na střeše, zábavnou skluzavku, venkovní i vnitřní bazény, fitness studio s překrásným výhledem nebo halou na bouldering. Jako třešnička na dortu zde budou připraveny nejvybranější gastronomické speciality.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země