4 důvody, proč bude Zillertal místem vaší příští dovolené v přírodě | Reflex.cz
nahoru

4 důvody, proč bude Zillertal místem vaší příští dovolené v přírodě

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
4 důvody, proč bude Zillertal místem vaší příští dovolené v přírodě
foto: © Zillertal Tourismus / Becknaphoto


Prázdninový region Zillertal se nachází v samém srdci rakouského Tyrolska a je tak jednou z nejoblíbenějších destinací pro zimní i letní radovánky v horách. Alpy totiž nabízí ideální poměr dobrodružství, požitků, sportů i odpočinku jak pro děti, tak pro dospělé. Tady jsou 4 důvody, proč si dát Zillertal do hledáčku.

1. Dechberoucí vodopády

Vodopády burácejí, duní, padají dolů do údolí a jsou velkolepou divadelní hrou v režii přírody. Hluboké skalní kotliny a soutěsky v Zillertalu nabízejí unikátní podívanou. Doporučujeme oblast Hintertuxu, kde se nachází tzv. „Vodopádová stezka“, německy „Wasserfallweg“, při které se návštěvníkům naskytne jedinečný pohled na několik vodopádů. Další místo, které určitě stojí za návštěvu, je říčka Krimmler Ache. Nejenže zdejší vodopády svou krásou vyrážejí dech, ale mikroklima s kapkami vody ve vzduchu navíc posiluje imunitní systém, pomáhá léčit různé alergie i nepříjemné astma.

2. Zillertal jako ráj cyklistů

Pestrá krajina s širokými údolími, kvetoucími pastvinami a nekonečné panorama s třítisícovkami slibují úžasné výlety na kole. V oblasti Zillertal se srdce bikerů pořádně rozbuší! Obrovské množství tras rozdělených dle obtížnosti dává prostor všem. Rodiny ocení pohodové stezky údolím. Sportovci zase náročné celodenní túry v nadmořské výšce. Vyhledávači adrenalinu se vyřádí na trailech. A hlavně – pěší turisté a cyklisti si na rozsáhlé síti stezek nekříží cestu.

 

3. Rodinná dovolená snů

Zillertal je v Alpách jedním z nejoblíbenějších míst pro rodiny s dětmi. Rodiny nejvíc ocení zdejší pestrost horských aktivit a nevšední společné zážitky. Mezi ně patří například dětská zoo Filzenalm, opičí dráha nebo zážitková hora Spieljoch, kam se lze pohodlně a rychle dopravit bezbariérovou kabinkovou lanovkou. Zatímco děti řádí ve vodním parku, starší mohou využít jiných lákavých příležitostí, například lezení uvnitř hory, túry s průvodcem nebo lanový park. Třešničkou na dortu je horská restaurace Berg Loft s krásným výhledem na krajinu.

 

4. Jedinečné události v Zillertalu

Gauder Fest 2018 – První týden v květnu probíhá tradiční největší rakouská slavnost jara a krojů v Alpách. Schází se tu až 30 000 lidí a všichni si užívají života plnými doušky.

Austria Climbing Festival – Na začátku června se v zillertalském Ginzlingu bude lézt jako o život. Horolezecká událost jak se patří.

Zillertal Bike Challenge – Přelom června a července nabídne akci, která se stala pevným bodem v kalendáři soutěží evropské bikerské scény. Tady nemůžete chybět.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země