Stává se Linec novým Berlínem? Rakousko jak ho neznáte | Reflex.cz
nahoru

Stává se Linec novým Berlínem? Rakousko jak ho neznáte

Prezentace klienta 23. dubna 2018 • 00:00
Stává se Linec novým Berlínem? Rakousko jak ho neznáte
foto: Johann Steininger


Lidé si s rakouským Lincem (něm. Linz) mnohdy spojují bohatou historii a kulturu. Dobrou zprávou je, že město nabízí mnohem víc! Co takhle Muzeum budoucnosti, kde se dozvíte o nejnovějších technologiích, celoročně otevřené ZOO s nespočtem exemplářů nebo pohodlné nakupování v centru? To všechno a mnohem víc vás čeká při návštěvě Evropského hlavního města kultury roku 2009.

Strnout úžasem při pohledu na Linec je úplně normální. Protékající Dunaj, impozantní stavby, tóny linoucí se z koncertních sálů, talentovaní umělci na každém rohu a kreativní obchody plné designových dárků. To vše dělá tohoto města romantického parťáka, do kterého se prostě zamilujete. Dovolená v Rakousku bude zkrátka plná lásky.

Na co se tedy můžete těšit?

Centrum Ars Electronica

Rozhodně nemusíte být technologičtí nadšenci, abyste si užili návštěvu zajímavých výstav týkajících se nejen pozoruhodných technologií a jejich dopadu na společnost, ale i umění. A zbystřete, protože zde můžete i experimentovat a diskutovat!

Linecká ZOO

A co se tak svézt 2,9 km dlouhou Poestlingbergbahn na kopec, kde se nachází Linecká ZOO? K vidění jsou zde hroznýši, opice, různé druhy ryb i roztomilá zvířátka jako jsou škorpioni. Pokud si ale ve škorpionech moc nelibujete, tak vás může potěšit podzemní pohádková dráha, která se nacházi v samotném srdci této hory! Rakousko teda umí překvapit.

Grafitové šílenství

Uprostřed linecké průmyslové zóny se nachází grafitová galerie Mural Harbor, kde si můžete zkusit jaké to je být sprejerem. A to legálně! K vidění je tam spousta krásných děl. Pokud budete mít zájem, můžete absolvovat i rychlokurz pestrobarevného sprejování.

Projížďka lodí

Linec je největším přístavem Rakouska a Dolního Dunaje. Je na vás, jestli podstoupíte okružní, tématickou nebo linkovou plavbu. Je čas vytáhnout kotvy a prohlédnout si město i z mokré perspektivy, kapitáne!

ArcLentia - Linec na krásném pestrém DunajiArcLentia - Linec na krásném pestrém DunajiFoto (c) Linz Tourismus / Johann Steininger

Musiktheater – Divadlo hudby

Bezpochyby jedna z nejmodernějších operních scén v celé Evropě. Návštěva hudebního nebo divadelního představení ve večerních hodinách je tou pravou třešničkou na dortu. Račte tanec, operu nebo muzikál? K vidění je toho spousta, vždyť jsme v zemi Mozarta, Haydna, Liszta a Mahlera!

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země