nahoru

Fotoreportáž Tomáše Kubeše: Španělský recept na štěstí aneb Olé fiesta, olé flamenco!

Tomáš Kubeš 15. května 2021 • 06:00
Fotoreportáž Tomáše Kubeše: Španělský recept na štěstí aneb Olé fiesta, olé flamenco!
foto: Tomáš Kubeš

Španělé milují oslavy – říká se, že není dne, kdy by se v zemi nekonala alespoň jedna z pověstných fiest. Třeba taková Andalusie je známá nejen svými maurskými památkami, ale také jedněmi z nejhezčích slavností.

Kdo v půli května zavítá do města Jerez de la Frontiera, stane se svědkem pětidenních oslav, kterým podlehne celé město. V tu chvíli je vše zavřeno včetně turistických informací a všichni po obědě spěchají do parku Gonzáles Hontoria. Už během cesty k místu slavností překvapí slavnostně nazdobené kočáry, hrdí statkáři na koních v dokonale padnoucích oblecích s pověstnými klobouky a dámy v pestrých šatech. Samotný park připomíná spíše Divoký západ – vždyť se tu konají Feria del Caballo, tedy slavnosti koní. Ulice jsou plné natřískaných barů a tančíren a všude okolo hrdí jezdci dávají na obdiv své perfektně vyhřebelcované koně. Naopak dámy se vozí v kočárech a rády předvádějí svou parádu. Mezi tím teče víno plným proudem – nikdo neodmítne ochutnat lehké letní víno nebo oblíbené sherry, kterým je město Jerez proslavené. Když se pak lidé roztančí, je jasné, že zábava už jede na plno.

Není hezčího okamžiku během cestování po Španělsku než zažít pravou fiestu. Není to jen několikadenní veselí, ale také jarmarky, procesí, živá zábava, flamenco, karnevaly i spousty vína.

Tomáš Kubeš
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země