nahoru

TOP 10: Nejkrásnější místa magického Islandu aneb poznejte zemi ledu a ohně

Jakub Smutný 22. března 2021 • 10:00
TOP 10: Nejkrásnější místa magického Islandu aneb poznejte zemi ledu a ohně
foto: Profimedia.cz

Jen málokterý jiný stát se může pochlubit tak spektakulární krajinou jako severský Island. Divoká přírodní krása tohoto ostrova po zásluze okupuje první příčky seznamů míst, kam se chce řada cestovatelů podívat. Země je pro turisty otevřená a epidemická situace je tam poměrně klidná. Možná i díky poměrně striktním pravidlům při vstupu, kdy je vyžadována povinná pěti- až šestidenní karanténa a opakované PCR testování. Těmto opatřením se nicméně mohou vyhnout ti, kteří doloží osvědčení o vakcinaci, případně test protilátek, který dosvědčí, že onemocnění covid-19 prodělali. Vzhledem ke stupni promoření Česka je tedy pro mnoho spoluobčanů Island na dosah.

Následující žebříček chápejte jen jako stručnou ochutnávku toho nejlepšího z Islandu. Ostrov nabízí atraktivních míst tolik, že by bez problémů naplnit i žebříček o stovce položek.

Snímky si můžete prohlédnout v naší komentované fotogalerii:

Jakub Smutný
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země