nahoru

TOP 10 nejatraktivnějších míst ve Francii, která prostě musíte vidět

Jakub Smutný 6. ledna 2021 • 15:10
TOP 10 nejatraktivnějších míst ve Francii, která prostě musíte vidět
foto: Profimedia.cz

Francie je aktuálně jedinou zemí, kam se od nás dá odcestovat bez povinného PCR testu jak při příjezdu, tak poté při návratu zpět do Česka. Alespoň tedy v momentě psaní článku – opatření se, jak už jsme si asi bohužel zvykli, mění z minuty na minutu. Pro turistické cesty nicméně situace ani tak není ideální, protože služby jsou ve Francii silně omezeny a platí i noční zákaz vycházení.

Při plánování cesty tedy určitě sledujte vývoj opatření. Pokud nicméně s rozvolněním zákazů ve Francii vydrží i jistá benevolence v požadování negativního testu po příchozích z Česka, stane se mezi Čechy prahnoucími po alespoň nějakém cestovním dobrodružství jistě velmi akutně žádanou destinací. Vždyť málokterá země na světě toho nabízí tolik co Francie.

V dnešní fotogalerii se podíváme na desítku turisticky nejatraktivnějších míst v celé Francii. Vyhneme se přitom metropoli Paříži a zámku Versailles – jedny z nejnavštěvovanějších míst planety reklamu tak úplně nepotřebují. Místo toho se zaměříme na historické skvosty ležící ve zbytku země.

Snímky si můžete prohlédnout v naší komentované fotogalerii:

Jakub Smutný
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země