nahoru

Chystáte se do Řecka? S online průvodcem si naplánujete bezstarostnou dovolenou snů

Prezentace klienta 22. dubna 2019 • 00:00
• foto: 
dotFOX

Řecko je zemí tisíce možností. Můžete se vydat na jeden z mnoha ostrovů nebo prozkoumávat pevninskou část země. Můžete odpočívat na modrou vlajkou oceněných pláží, vydat se do hor a přírody nebo za poznáním antické historie. Nevíte, kde začít? Nahlédněte do průvodce, díky kterému vám neuniknou ta nejkrásnější místa Řecka.

Dávno jsou pryč doby, kdy bylo nutné hledat informace o zahraničních destinacích v papírovém průvodci, který byl dostupný buď v knihkupectví, nebo v knihovnách. Ta druhá možnost samozřejmě vyšla levněji. Dnes už ale nepotřebujete ani kartičku do knihovny, na internetu najdete nejen dobrého průvodce pro Řecko, který vám zodpoví všechny vaše zvídavé dotazy.

Tipy na zajímavá místa, tradiční jídla i oblíbené místní aktivity

V Řeckém průvodci se dozvíte například to, že nejoblíbenějšími řeckými destinacemi jsou Kréta a Rhodos a mezi nejnavštěvovanější turistická místa patří ostrov Santorini, město Akropolis, klášter Meteora, antický chrám Parthenón, laguna Elafonisi nebo pláž Myrtos Beach. Zjistíte vše o místní kuchyni a průvodce vám navnadí chuťové buňky na tradiční jídla jako Gyros, Musaka, Souvlaki, Chalva nebo Baklava.

Kromě toho, že vám online průvodce poradí, co vidět na Krétě, Rhodosu, Kosu, Lefkadě nebo Zakynthosu, přiblíží vám i na jaké sporty se v Řecku můžete těšit. Milovníci vodních radovánek tak jistě potěší plachtění, surfing a potápění, příznivci suchozemských aktivit zas ocení turistiku, horolezectví nebo cyklistické výlety.

Jaké otázky vás napadají při plánování dovolené v Řecku?

Tipy na turistická místa, tradiční kuchyni a oblíbené sporty to nekončí. Například průvodce pro Rhodos vám také poví vše o aktuálním počasí, o úředním jazyce, o rozloze a měně. Odpověď najdete na otázky typu:

-        Dá se v Řecku platit dolarem?

-        Jaké jsou na řeckých ostrovech nejdostupnější dopravní prostředky?

-        Domluvím se v Řecku bez problémů anglicky?

-        Jaká je průměrná délka letu z Prahy do Řecka?

Internet je všemohoucí, což platí i při plánování zahraniční cesty, a to ať už se chystáte na letní dovolenou na Rhodos nebo na eurovíkend do Athén.

Rady zkušených cestovatelů jsou u online průvodce nedocenitelným bonusem

Velkou výhodou je, že dnešní průvodce po Řecku je interaktivní. Co to znamená? Pokud nenajdete odpověď na to, co jste hledali, můžete se zeptat v diskuzích zkušenějších cestovatelů, stejně tak od nich můžete načerpat dostatek inspirace prostřednictvím cestopisů a fotografií.

A kde dobrého online průvodce hledat? Nejen toho řeckého najdete například na cestovatelském portálu cKlub.cz, kde navíc nechybí ani bohatá nabídka zájezdů do mnoha zemí.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země