nahoru

Kam na dovolenou? Zkuste neznámé ostrovy Řecka

Prezentace klienta 17. března 2021 • 00:00
Kam na dovolenou? Zkuste neznámé ostrovy Řecka
foto: Unsplash

167 – přesně tolik je v Řecku obydlených ostrovů, a přece se nejvíc jezdí jen na hrstku z nich. To je velká škoda. Jaké neznámé ostrovy byste měli zařadit na svůj cestovatelský seznam?

Pokud se rozmýšlíte, kam na dovolenou v létě, možná si řeknete, že v Řecku už byl každý. V nabídce cestovních kanceláří vám totiž nejspíš nejprve padne oko na Krétu, Zakynthos nebo třeba Kos. I dovolená v Řecku se může proměnit ve výjimečný výlet, stačí zvolit některý z méně známých ostrovů. Nejeden z nich skrývá opravdové poklady. Jaké?

Kefalonia vás dostane průzračným mořem Kefalonia vás dostane průzračným mořemFoto Shutterstock

Za nejčistší vodou na Kefalonii

Ačkoliv je šestým největším ostrovem Řecka, turismus nemá na Kefalonii tak dlouhou historii jako třeba na Krétě. O přírodní krásy tady přitom není nouze. Ze všech jmenujme úžasnou jeskyně Melissani, do které se můžete plavit na turistické loďce. Voda je tu křišťálově čistá, pravděpodobně nejčistší v Řecku, což vynikne zejména při polední plavbě, kdy sluníčko svítí přímo ze shora. I mezi plážemi najdeme raritu. Je jí pláž Xi se zářivě oranžovým pískem, který kontrastuje s bílými skalami. Jinak je Kefalonia poměrně hornatým ostrovem. Nejvyšší hora tu dokonce převyšuje naši Sněžku.

Bílé domky, modré okenice, a přece to není Santorini

Ostrov Paros Ostrov ParosFoto Unsplash

Na ostrově Paros zažijete to pravé Řecko, které vídáte na fotkách cestovních kanceláří. Díky typické kykladské architektuře ostrov bývá často připodobňován k nedaleko ležícím ostrovům Santorini nebo Mykonos. Ty jsou považovány za baštu přepychu a pozlátka, zatímco Paros si stále zachoval autentickou tvář. Oproti zmíněným destinacím je tu dovolená také o poznání levnější. O romantické uličky, malebné kostelíky a tradiční kuchyni však ochuzeni nebudete. Nejikoničtější pohled na Paros se vám naskytne v letovisku Naoussa s nádherným přístavem.

Zapomenutý ráj Skopelos

Jelikož patří Skopelos mezi menší ostrovy, dodnes se mu daří unikat větší turistické pozornosti. Přitom se jedná nejspíš o nejzelenější ostrov celého Řecka. Pokud toužíte po dobrodružných výletech i zapomenutých plážích, vydejte se právě sem. Malebné zátoky s tyrkysovou vodou už čekají. Povrch ostrova je hornatý a možná vás tu (pozitivně) překvapí velká koncentrace kostelíků a klášterů. Na tomto malém ostrově jich najdete na čtyři stovky.

Ať už pojedete kamkoliv nezapomeňte se uvolnit, vzít si s sebou dobrou knihu nebo sluchátka, a užívat si krás řecké přírody.

Foto Unsplash

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země