nahoru

Na pivo do Strahovského kláštera aneb Osvěžující zastávka v okolí Pražského hradu

redakce LaZ 20. července 2020 • 18:30
Na pivo do Strahovského kláštera aneb Osvěžující zastávka v okolí Pražského hradu
foto: Profimedia.cz

Nedaleko Pražského hradu najdete Klášterní pivovar Strahov, který je ukrytý v příjemném historickém areálu Strahovského kláštera založeného roku 1142.

První zmínky o stavbě v objektu Strahovského kláštera pocházejí z přelomu 13. a 14. století. O vzniku nového, již plně funkčního pivovaru stávajícího na místě dnešní restaurace, rozhodl opat Kašpar Questenberg v roce 1628. V roce 1907 byl pivovar zrušen a objekty byly využívány pouze jako hospodářská stavení. Provoz byl obnoven v roce 2000 při rozsáhlé a náročné rekonstrukci celého objektu.

Současná podoba pivovaru nabízí hostům kapacitu přes 200 míst. Výborně hodnocené pivo Svatý Norbert, pojmenované po zakladateli premonstrátského řádu, se vyrábí pouze z českých přírodních surovin (používají se čtyři druhy sladu a žatecký chmel „červeňák“) a bez použití filtrace a pasterizace. Je typické svou harmonicky zakulacenou chutí s vyšší hořkostí. Celý minipivovar si můžete také prohlédnout, ale pouze na základě předchozí objednávky.

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země