nahoru

Indická posedlost jménem kriket aneb Za hřiště může v Indii posloužit cokoli

redakce LaZ 24. února 2020 • 19:30
Indická posedlost jménem kriket aneb Za hřiště může v Indii posloužit cokoli
foto: Profimedia.cz

Sportem číslo jedna v Indii je jednoznačně kriket. Jména nejlepších indických hráčů zná každé malé dítě, a kapitán národního týmu je něco jako živoucí bůh.

Když se hraje důležitý mezistátní zápas, život v celé zemi se téměř zastaví a všichni jsou jako přikovaní k televizním obrazovkám. Pokud je navíc soupeřem „nenáviděný“ Pákistán, šílenství se ještě zdvojnásobí.

Miliony Indů se vyjma pasivního sledování zápasů věnují rovněž aktivnímu hraní. Nejmenší děti si často vystačí s kusem rovného klacku, kterým odpalují kouli smotaného hadru, o něco starší caparti se zase vyřádí s pískem naplněným tenisákem a umně ohoblovaným prknem. Pořádnou výbavu mají zpravidla jen ti nejstarší.

Za hrací plochu pak může sloužit opravdu cokoli - v nejlepším případě travnatá louka či kus silnice, ale také hřbitov, kolejiště, starověká památka, či prostor mezi obřím potrubím.

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země