nahoru

Humanitární katastrofa: Nepál tvrdě zasáhla další koronavirová vlna

Tomáš Beránek 22. května 2021 • 14:00
Humanitární katastrofa: Nepál tvrdě zasáhla další koronavirová vlna
foto: Archív

Po měsíc trvajícím otevření hranic se na konci dubna Nepál musel opět uzavřít světu. Oblasti Káthmándú, Pokhary a dalších velkých měst vyhlásily přísný lockdown, pro všechny přijíždějící do země byla obnovena 10denní karanténa, několik dní na to byla zrušena veškerá letecká doprava i linky dálkových autobusů. Indická mutace koronaviru zapříčinila prudký nárůst počtu nakažených, pozitivní výsledky testu má téměř každý druhý testovaný a situace nabývá katastrofálních rozměrů obdobně jako v sousední Indii.

Lůžka v nemocnicích nestačí, kyslíkových bomb začíná být velký nedostatek, zrovna tak jako vakcín na očkování. Již tak malý počet lékařů v zemi situaci nedokáže zvládat. Aby se podařilo zachránit alespoň některé životy lidí umírajících bez jakékoliv podpory, spolek Namasté Nepál rozhodl vyhlásit sbírku na pomoc Nepálcům během nastalé situace. Chcete-li také pomoci, prosíme zasílejte Vaše příspěvky na veřejnou sbírku pro Nepál

číslo účtu: 449449449/0600

variab. symbol: 2233

Z Vašich peněz se pokusíme primárně nakoupit kyslíkové přístroje a dodat je zejména do nemocnic mimo největší města, kde je úmrtnost díky nedostatku zdravotních pomůcek pro boj se zákeřnou chorobou velmi vysoká. Finanční pomoc optimálně směřujeme tam, kde je jí aktuálně nejvíce potřeba. O tom jak pomoc probíhá pravidelně informujeme na namastenepal.cz.

DĚKUJEME ZA VAŠI OCHOTU POMOCI.

I VY MŮŽETE S NÁMI ZACHRAŇOVAT LIDSKÉ ŽIVOTY V NEPÁLU.

Tomáš Beránek
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země