nahoru

Dovolená v Thajsku: Jaké památky si nenechat ujít při putování jihovýchodní Asií?

Prezentace klienta 13. července 2020 • 00:00
• foto: 
www.ckclub.cz

Thajsku se přezdívá země úsměvů, a to díky velmi přátelským, vstřícným, pokorným a stále usměvavým lidem, kteří v zemi žijí. Na dovolené v jihovýchodní Asii si tak budete po celou dobu připadat jako mezi přáteli, a to ať už vyrazíte za poznáním jakékoliv místní památky.

Thajsko je zemí, kterou si zamilujete, a to ať už vaše kroky povedou skutečně kamkoliv. Cestovatelé z celého světa do Thajska vyráží za posvátnými slony, místní kuchyní, nádhernými plážemi i potápěním. Někteří dávají přednost výletům do národních parků, jiní si nenechají ujít nákupy na tradičních thajských trzích. Mnohé lákají také thajské masáže a město hříchů Bangkok. Toho, co vidět v Thajsku, je skutečně celá řada. Jaká místa při putování touto asijskou zemí ale nesmí chybět na žádném cestovatelském seznamu?

Bangkok

Bangkok není jen městem hříchů. Zábavy si tu užijete dosyta, zároveň tu ale uvidíte nespočet úchvatných chrámů a paláců, které vás ohromí svou krásou a okázalostí. Pro poznání hlavního města Thajska si vyhraďte alespoň čtyři dny, jen tak zvládnete zažít tu jedinečnou atmosféru a vidět všechny důležité památky v Bangkoku.

Ujít si rozhodně nenechte Královský palác, obří chrám Wat Pho, Zlatou horu v podobě chrámu Wat Saket zářící mezi mrakodrapy, ulici Khaosan, která nikdy nespí, Lumphini Park, Památník demokracie nebo Čínskou čtvrť.

Chiang Mai

Na severu Thajska zhruba 700 kilometrů od Bangkoku narazíte na město Chiang Mai, které je pro místní národním dědictvím. Toto turistické a náboženské centrum v sobě ukrývá řadu významných památek.

Za vidění stojí nejen chrámové komplexy Wat Phra That Doi Suthep, Wat Chedi Luang, Wat Chiang Man a Wat Phra Sing. Bude-li vás město lákat i navečer, pak se po setmění vydejte na noční bazar Night Bazaar, který se nachází za východní hranicí starého města. Milovníci přírodních krás by si pak alespoň jeden den měli vyhradit na národní park Doi Suthep.

Phuket

Phuket je největším ostrovem Thajska a rozhodně patří k místům, které byste při putování jihovýchodní Asií neměli minout. Ne nadarmo se ostrovu přezdívá perla Andamanského moře. S pevninskou částí je Phuket propojen dvěma mosty, a tak si mnozí při cestovatelských toulkách ani nevšimnou, že se nachází na ostrově.

Největším lákadlem Phuketu je turistické letovisko Patong s nádhernými plážemi a s nespočtem restaurací, klubů a barů. Řada turistů se ale vydává i za Velkým Buddhou na kopec Nakkerd, do zábavního parku Phuket Fantasea v Kamale, do chrámového komplexu Wat Chalong nebo do Národního parku Sirinat.

V Thajsku samozřejmě najdete nespočet dalších míst, která vás nadchnou a na která budete vzpomínat celý život, památky v Bangkoku, Chiang Mai a Phuketu jsou ale klasikou, kterou žádný cestovatel po jihovýchodní Asii nesmí minout.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země