nahoru

Kam vyrazit v zimě na dovolenou? Vsaďte na Dubaj nebo Dominikánskou republiku

Prezentace klienta 19. října 2017 • 00:00
• foto: 
Cestolino s.r.o.

Plánujete vyrazit na dovolenou v zimních měsících? I přestože v Česku bude teploměr ukazovat kolem nuly, vy byste si rádi užívali teploty kolem 30 °C? Není problém. Díky rozmanitosti klimatu, si můžete užívat teplého počasí v zimním období třeba ve Spojených arabských emirátech nebo v Dominikánské republice. Proč právě v těchto zemích?

Jednou z nejoblíbenějších zimních destinací je jednoznačně Dubaj. Ta kromě krásných pláží, čistého moře a vysokých teplot nabízí i nádhernou architekturu a nespočet zajímavostí a tipů na výlety. Pokud ale dáváte přednost palmám, azurovému moři a klidu, pak vsaďte na Dominikánskou republiku.

I v prosinci můžete trávit dovolenou v teple a pod palmami

Dominikánská republika se pyšní skvostnými plážemi a průzračným mořem, které láká nejednoho turistu k prozkoumávání krás pod hladinou. Avšak šnorchlování a potápění nejsou jediné sporty, které můžete v Karibském moři vyzkoušet. Oblíbené je i surfování a kiteboarding.

Pokud by vás relax pod palmou a sport na chvíli omrzel, můžete se vydat do hlavního města Santa Domingo, které je chráněné UNESCEM, národního parku Los Haitises nebo mořské rezervace Marinarium. Za prozkoumání stojí i nedaleké ostrůvky Catalina a Saona a tropická příroda.

Díky tomu, že Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu, dočkáte se zde po celý rok teplot kolem 27 °C až 30 °C. Mezi nejkrásnější pláže v Dominikánské republice patří jednoznačně pláž u ostrova Cayo Levntado, která se nachází v zálivu Samaná, pláž Bayahibe, kde se budete procházet podél azurového moře v jemném bílém písku, a pláž Bavaro, která je opravdovým rájem na zemi.

Na pobřeží Dominikánské republiky najdete řadu rekreačních letovisek. Než se do jednoho z nich vydáte, vyplatí se přečíst recenze a najít takový komplex, který vám nabídne nejen komfortní ubytování v moderním hotelu, ale i mnoho služeb navíc.

Užijte si v zimě příjemných teplot v Dubaji

V létě teploty ve Spojených arabských emirátech dosahují až 50 °C. Vyrazíte-li do této arabské země v zimních měsících, dočkáte se příjemnějších teplot kolem 30 °C, což je ideální počasí nejen na koupání v moři a opalování, ale i na poznávání měst, místní kultury a historie.

Nejoblíbenějším emirátem je jednoznačně Dubaj, mnozí se vydávají přímo do stejnojmenného hlavního města nebo volí dovolenou v Ras Al Khaimah. V Dubaji rozhodně stojí za podívanou velkolepé stavby a moderní architektura. V emirátu Sharjah se vydejte například do rybářského centra v zátoce Chálid a v Fujairah zas prozkoumejte zajímavé historické centrum. Ujít si nenechte ani Abu Dhabí, kde se nachází mnoho mešit a mrakodrapů.

Celé Spojené arabské emiráty jsou bohatým kosmopolitním světem a nachází se na jihozápadě Asie a na Arabském poloostrově. Velkou část Emirátů zabírá poušť, která je jedním z cílů mnoha turistů. 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země