nahoru

Chcete se projít po Měsíci? Stačí navštívit Valle de la Luna na severu Chile a nemusíte ani do vesmíru

redakce LaZ 17. září 2019 • 17:20
Chcete se projít po Měsíci? Stačí navštívit Valle de la Luna na severu Chile a nemusíte ani do vesmíru
foto: Profimedia.cz

San Pedro de Atacama je spíš vesnice v zelené oáze než město, ale po dnech putování v poušti působí jako balzám na duši.

Dřívější zastávka na dobytčí stezce z Argentiny je dnes ryze turistickým centrem na severu Chile. Na hlavní ulici a v jejím okolí najdete prodejny suvenýrů a cestovní kanceláře, nabízející výlety po okolních zajímavostech.

Mezi domy z adobe (nepálených cihel) se krásně vyjímá bílý kostel San Pedro na místním náměstíčku, a za návštěvu stojí i archeologické muzeum, teď již ovšem bez mumií, které prý byly odstraněny kvůli protestům domorodců.

Největší zajímavostí v okolí je návštěva Valle de la Luna – Měsíčního údolí. Průvodce vás nejdříve vyveze na vyhlídku, pak se projdete pouštním pískem a zavítáte i ke Třem Mariím – bizarnímu skalnímu útvaru. Nakonec vyšplháte po písečné duně Mayor na skalnatý štít, z kterého se budete kochat pohledem po okolní, téměř měsíční krajině v paprscích zapadajícího slunce...

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země