nahoru

Dovolená na Zanzibaru vás nezklame. Co vědět o nejkrásnější africké destinaci?

Prezentace klienta 21. ledna 2020 • 10:00
• foto: 
dotFOX

I přestože mnozí Zanzibar vnímají jako ostrov, jedná se o souostroví, jehož součástí jsou dva velké ostrovy Unguja a Pemba, mnohé další menší ostrůvky a miniaturní atoly. Spolu s Tanganikou pak Zanzibar tvoří stát Tanzanii.

Ještě před deseti lety představoval Zanzibar pro Čechy jednu velkou neznámou, dnes už mnohem více našinců ví, kde ostrov hledat. Nachází se v Indickém oceánu asi 40 kilometrů od východního pobřeží afrického kontinentu.

Zájezdy na Zanzibar jsou velmi oblíbené, a to nejen díky běloskvoucím plážím a tyrkysovému moři. Země je považována za nejkrásnější africkou destinaci, s čímž by jistě souhlasili i mořeplavec Marco Polo a nejslavnější rodák Freddie Mercury.

Exotika láká k odpočinku a k dovolené bez starostí

I přestože je Zanzibar exotickou zemí, neplatí pro ni žádné povinné očkování, a zaobírat se nemusíte ani zdlouhavým vyřizováním turistického víza, to snadno zakoupíte až na hranicích v cílové destinaci.

Krásné počasí na ostrově láká turisty celoročně, velmi oblíbené jsou především all inclusive zájezdy, díky kterým si můžete dovolenou vychutnat bez starostí. Jedinou vaší starostí bude pravidelné mazání opalovacím krémem s vysokým faktorem, především přes poledne je zde slunce velmi silné.

Co navštívit na Zanzibaru?

Přírodní krásy, města i zvířecí rezervace Dovolená na Zanzibaru ale rozhodně nemusí být jen o odpočinku u moře a bazénu, vydat se můžete i za poznáním. Ač se to na první pohled nemusí zdát, vězte, že je toho nespočet, co vidět na Zanzibaru. Za navštívení stojí ostrůvek Nakupenda Beach, Prison Island, pláže Paje a Jambiani nebo Lesní rezervace Jozani.

Minout byste rozhodně neměli ani Zanzibar Town, tzv. Kamenné městečko, které nechybí na seznamu UNESCO, bývalou rybářskou vesničku Kizimkazi, v jejímž okolí se můžete vydat na výlet na moře za delfíny skákavými a indočínskými, nebo zoologickou zahradu Cheetah’s Rock a obří akvárium Mnarani.

Co je dobré vědět ještě předtím, než se vydáte na dovolenou na Zanzibar?

-        Let na Zanzibar obvykle trvá 16 hodin a je nutné počítat alespoň s jedním přestupem.

-        Časový posun je na ostrově v době našeho zimního času +2 hodiny, v době letního času +1 hodina.

-        Opalování nahoře bez je na pláži u moře i u bazénu přísně zakázáno.

-        Místní měnou je tanzanský šilink, na mnoha místech ale zaplatíte USD.

-        Bankomatů na Zanzibaru mnoho nenajdete, je lepší mít u sebe stále hotovost.

-        Rodným jazykem je svahilština, v turistických místech se ale domluvíte    anglicky.

-        Pozor, voda z vodovodu není pitná, pijte vždy jen vodu balenou.

-        Bezpečnost v turistických oblastech je zajištěna, avšak ve velkých městech je nutné být obezřetný. Hlídejte si osobní věci a hotovost!Klíčová slova: reklama, dovolená, ZanzibarNejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země