nahoru
Lidé a země | Magická zima v Rakousku

Proč jet pozorovat zvířata na Safari

Prezentace klienta 13. listopadu 2020 • 00:00
• foto: 
Shutterstock

Turistické atrakce související se zvířaty vzbudí velkou polemiku, ale také vzbuzují velký zájem lidí. Proč jet pozorovat zvířata na Safari?

Pokud máte rádi zvířata a nechcete je vidět uzavřené v klecích v zoo, ale zajímá vás jejich život ve volné přírodě, pak je výlet na Safari pro vás správnou volbou. Existuje mnoho míst, kde můžete vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Navštívit můžete nejen Safari u nás, ale i různá místa po světě. Kam vyrazit?

Přírodní rezervace

Přírodní rezervace se zdají být nejlepší možností pro komunikaci se zvířaty. Počet návštěvníků zde bývá regulován a na ty, kteří mají povolen vstup, se vztahují různá nařízení a zákony.

Je tomu tak například v mnoha národních parcích v Africe, kde můžete sledovat divoká zvířata žijící v divočině. Moudrý průvodce nedovolí špatné chování turistů, bude se držet značených tras, půjde dále, když si všimne, že se zvířata bojí nebo připomíná mnoho dalších pravidel. Safari v Keni, Tanzanii nebo Jižní Africe může být vzrušujícím setkáním s Velkou pětkou - slonem, nosorožcem, leopardem, lvem a buvolem - v jejich přirozeném prostředí. Pokud se vydáte do Afriky, rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. Sjednat si lze cestovní pojištění online v pohodlí domova i při cestě na letiště.

Chcete-li vidět žít v přírodní rezervaci lemury, pak se vydejte na Madagaskar. Světově proslulé japonské makaky vyhřívají horké prameny a hrají ve sněhu můžete vidět v Japonsku.

Úžasné ostrovy

Fotografie z takových míst kolují na instagramu rychlým tempem. A to je jejich největší problém, protože se již dávno stali obětí své vlastní popularity. Můžete tedy očekávat velké množství turistů, kteří chtějí vidět volně žijící zvířata. Jednou z nejoblíbenějších je slavná pláž na Bahamách, kde odpočívají plavající prasata, nebo Monkey Beach na ostrově Phi Phi v Thajsku.

Speciální centra

Pro péči o divoká zvířata bylo také zřízeno mnoho středisek pro podporu zvířat. Můžete je navštívit jako turista nebo přijít na delší dobu jako dobrovolník. Například v Bolívii je Inti Wara Yassi, která se stará o zvířata odebraná od pytláků, jako jsou oceloti, jaguáři nebo papoušci.

Proč vyrazit pozorovat zvířata na Safari?

Perfektní příležitost pořídit jedinečnou fotografii

Návštěvou Safari získáte perfektní příležitost pořídit jedinečnou fotografii. Safari vám umožní přiblížit se k divočině v akci. Zachycení jedinečného zvířete bude fantastickým suvenýrem na celý život.

Setkáte se s úžasnou faunou

Na Safari se setkáte nejen se lvem či nosorožcem. Spatřit můžete na vlastní oči druhy jako jsou zebra, žirafa, hyena nebo antilopa, které mohou být snadno dostupné. Nemluvě o četných druzích ptáků a plazů. Zvířata nepochybně patří k největším turistickým atrakcím.

Na Safari se můžete vypravit i v noci

Bojíte se, že budete muset opustit park po západu slunce? Není třeba! Milovníci přírody si mohou užít spoustu zábavy. Mnoho přírodních rezervací funguje jako hotely a ubytovny, což turistům umožňuje zůstat v nich 24 hodin denně, klidně celý týden. Parky nabízejí různé možnosti, abyste mohli pozorovat zvířata i v noci.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země