nahoru

Nezapomeň na okurku, zasloužíš si zelenou jmenovku. Za náborové video McDonald's by se nestyděli ani jehovisti

Luděk Staněk 22. ledna 2013 • 17:03
Mcdonalds
Mcdonalds
• foto: 
YouTube.com

Všichni víme, co firma McDonald´s vyrábí. Někteří z nás to i jedli. Teď jsme ale konečně zjistili, že nám mleté maso ve sladké housce prodávají jehovisti.

 

Pokud jste náhodou byli poslední dva dny svázaní ve sklepě bez přístupu k internetu a Facebooku, pravděpodobně jste o to přišli. Jinak těžko. Virálem tohoto týdně a možná i měsíce je náborové video firmy McDonald´s, které na časovém úseku pěti minut klene příběh plný přátelství, kolegiality, hodných lidí a mletého masa. A okurek. Především okurek.

 

 
Jistě, firma McDonald´s je tak nějak už na první pohled založená na všech těchto základních pilířích a vždy to dávala najevo podobnými kinematografickými projekty.

 

Nicméně ten, který byl vyprodukován v Čechách a momentálně koluje českým internetem, je vrcholná ukázka toho, že bez ohledu na to, jak moc si McDonald´s myslí, že je globální firma, v naší zemi veškerá globalizace končí.

 

Zatímco americký klip ze 70. let vypadá s hudbou a vším ostatním jako regulérní dílo, Češi se dostali dál. V roce 2013 dokázali vytvořit dokonalé kinematografické bezčasí.

 

Na plátně ožívá svět, který kombinuje postupy slavných fotografických romantických příběhů Bravo Foto Love Story s vizualitou německého domácího porna, intelektuálním nábojem Svědků Jehovových a hereckými výkony... ne, blbost, v tomhle žádné herecké, natož výkony nejsou.

 

To je prostě jen tak dokonale a krystalicky blbé, že se na to chceme dívat pořád znovu a znovu. A rozhodně kvůli tomu nechceme pracovat v McDonald´s.

 Klíčová slova: rxrx, ludekstanekDiskuse ke článku