Nezapomeň na okurku, zasloužíš si zelenou jmenovku. Za náborové video McDonald's by se nestyděli ani jehovisti | Reflex.cz
nahoru

Nezapomeň na okurku, zasloužíš si zelenou jmenovku. Za náborové video McDonald's by se nestyděli ani jehovisti

Luděk Staněk22. ledna 2013 • 17:03
Mcdonalds
Mcdonalds
• foto: 
YouTube.com

Všichni víme, co firma McDonald´s vyrábí. Někteří z nás to i jedli. Teď jsme ale konečně zjistili, že nám mleté maso ve sladké housce prodávají jehovisti.

 

Pokud jste náhodou byli poslední dva dny svázaní ve sklepě bez přístupu k internetu a Facebooku, pravděpodobně jste o to přišli. Jinak těžko. Virálem tohoto týdně a možná i měsíce je náborové video firmy McDonald´s, které na časovém úseku pěti minut klene příběh plný přátelství, kolegiality, hodných lidí a mletého masa. A okurek. Především okurek.

 

 
Jistě, firma McDonald´s je tak nějak už na první pohled založená na všech těchto základních pilířích a vždy to dávala najevo podobnými kinematografickými projekty.

 

Nicméně ten, který byl vyprodukován v Čechách a momentálně koluje českým internetem, je vrcholná ukázka toho, že bez ohledu na to, jak moc si McDonald´s myslí, že je globální firma, v naší zemi veškerá globalizace končí.

 

Zatímco americký klip ze 70. let vypadá s hudbou a vším ostatním jako regulérní dílo, Češi se dostali dál. V roce 2013 dokázali vytvořit dokonalé kinematografické bezčasí.

 

Na plátně ožívá svět, který kombinuje postupy slavných fotografických romantických příběhů Bravo Foto Love Story s vizualitou německého domácího porna, intelektuálním nábojem Svědků Jehovových a hereckými výkony... ne, blbost, v tomhle žádné herecké, natož výkony nejsou.

 

To je prostě jen tak dokonale a krystalicky blbé, že se na to chceme dívat pořád znovu a znovu. A rozhodně kvůli tomu nechceme pracovat v McDonald´s.

 

Příští rok budu kandidovat do sněmovny. Jana Bobošíková odpovídala čtenářům na webu …Klíčová slova: rxrx, ludekstanek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější