nahoru

Nova zjišťovala, co se stane s vodou v minus patnácti. Od Rusů by se mohla jen učit

pev19. prosince 2012 • 06:00
Led
Led
• foto: 
TV Nova (via Youtube.com)

Co myslíte, že se stane s vodou v patnácti stupních pod nulou? Tuhle otázku před necelým rokem položila svým divákům TV Nova. Na její "převratnou" reportáž můžeme klidně zapomenout, Rusové totiž v extrémních sibiřských mrazech vyzkoušeli s vodou něco mnohem zajímavějšího.

 

Video, na němž nejmenovaná reportérka TV Nova s vážnou tváří nechává čtenáře hádat, co se asi stane, když nechá na mrazu nádobu s vodou, se v únoru stalo internetovým hitem a zároveň snadným terčem posměchu.

 


Co je taky zajímavého na patnáctistupňových mrazech? Když ale teplota rapidně poklesne, například o dalších jednadvacet stupňů, a autoři videa do vzduchu vychrstnou vařící vodu, je to jiná podívaná.

 

S praktickou ukázkou přišli sibiřští čtenáři ruské mutace lifestylového webu Lifehacker. Během posledního týdne se na jejich video na YouTube podívalo už přes 600 tisíc diváků.

 


A ve srovnání s "nováckou" reportáží bylo i na co koukat. Voda vychrstnutá do vzduchu z horních pater paneláku totiž zmrzla ještě před dopadem na zem a vytvořila zajímavý "oblakový" efekt.

 

Teď už můžeme jen doufat, že štáb z Novy během nejbližších českých mrazů zajede na tradičně nejchladnější šumavskou Kvildu a vezme si s sebou varnou konvici. To bude podívaná!

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku