nahoru

Samopaly a adventní pohoda? Tohle jde dohromady jenom v USA

Petr Vnouček18. prosince 2012 • 12:00
Samopaly a adventní pohoda? Tohle jde dohromady jenom v USA
foto: Profimedia.cz

Chcete si užít Vánoce ve stylu amerického Středozápadu? Sežeňte si obtloustlého lovce převlečeného za Santu Clause, umělý vánoční stromeček, kupu poloautomatických zbraní... a udělejte si s nimi rodinné foto, nejlépe ve společnosti vlastních dětí.

 

Právě tak totiž tráví už třetí advent v řadě členové amerického střeleckého klubu z arizonského města Scottsdale. Ve světle pátečních událostí v americkém Newtownu, kde dvacetiletý Adam Lanza zastřelil dvacet dětí, to může vyznít jako krutý vtip.Vánoční běsnění scottsdaleských střelců nemohlo ujít tradičně konzervativní stanici Fox, která v listopadu přes telemost pozvala do vysílání ředitele tamního střeleckého klubu Rona Kennedyho. Divákům nabídnul bizarní vysvětlení: "Snažíme se dodat lidským právům vycházejícím z druhého dodatku ústavy o nošení a nákupu zbraní trochu svátečního ducha."

 Nedá se přitom říct, že by nad akcí, která má jednoduchá pravidla (nemířit do kamery ani na Santu Clause a nedržet prst na spoušti), ohrnovali místní nos. Loni prý čekali zájemci o rodinný snímek se Santou Clausem a rotačním kulometem celé dvě hodiny (viz galerie). A to si za něj ještě museli zaplatit - členové střeleckého klubu pět dolarů, nečlenové deset.Střelci ze Scottsdale v tom přitom nejedou sami, podobný vánoční zvyk už dodržují i jejich kolegové z ohijského Delaware - jejich Santa by si mohl z fleku zahrát v některém z hollywoodských krváků.

 

 


Můžeme se pak vůbec divit tomu, že si narušení lidé odnesou novou vánoční ozdobu do školy, kde "obdarují" své spolužáky?

 Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku