nahoru

Obličej sešněrovaný korzetem a klíčová dírka na oku. Tak vypadá zvláštní krása objektivem ruského fotografa

klf9. prosince 2012 • 06:00
Obličej sešněrovaný korzetem a klíčová dírka na oku. Tak vypadá zvláštní krása objektivem ruského fotografa
foto: Profimedia.cz

Osmadvacetiletý Alexander Khokhlov vytvořil s vizážistkou Valerií Kutsanovou kolekci face-art fotografií, které si pohrávají jen s dvěma barvami – černou a bílou. Snímky nazvali Wierd Beauty, tedy zvláštní krása.

 

Khokhlov je přesvědčený o tom, že fotograf by měl neustále udivovat. Možná i z toho důvodu vynechal jakékoliv barevné tóny a zaměřil se jen na kontrast černé a bílé.

 

Ve spolupráci s Valerií Kutsanovou, která se kromě líčení věnuje i face-artu, nafotil řadu snímků, na nichž se podle jeho slov překvapivě a hlavně zvláštně doplňují jednoduché tvary kreslené dvěma barvami a lidský obličej. Tak přišla kolekce inspirovaná mimo jiné harmonií jin-jangu ke svému názvu Wierd Beauty.

 

 

Díky tomu, že černobílá kombinace nebyla rušená jinými barvami, vzniknul unikátní prostor pro optickou iluzi a grafickou stránku face-artu. V jednom z rozhovorů Khokhlov řekl, že focení je v každém případě umění, ale vyžaduje pravidelnou praxi. Tím se řídí a mezi jednotlivými projekty se snaží dodržovat co nejkratší pauzu.

 

Sám prý hledá inspiraci nejen v umělecké tvorbě jiných autorů, ale i v úsměvech svých přátel. Hluboko do svých myšlenek a fantazie se pak ponořuje během procházek přírodou. Co se pro něj stane příštím námětem pro focení zatím netuší. Možná to bude kniha, možná film... A možná něco úplně jiného.

 

klf


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku