nahoru

Sexy smrt: Nahé dívky se válejí po rakvích a pobuřují polské věřící

klf10. prosince 2012 • 06:00
Sexy smrt: Nahé dívky se válejí po rakvích a pobuřují polské věřící
foto: Profimedia.cz

Polský výrobce rakví už počtvrté rozjel svéráznou reklamní kampaň. Svoji firmu se snaží dostat do povědomí veřejnosti kalendářem, který v tradičně katolickém Polsku vzbuzuje velké emoce. Spojení erotiky a smrti zkrátka věřícím nepřijde tak úplně vhodné.

 

Zahájit v Polsku, kde se víc než 90% obyvatel označuje za věřící (přestože návštěvnost kostelů tomu příliš neodpovídá), každoroční prodej erotického kalendáře propagujícího rakve, vyžaduje tak trochu fantazii bez hranic.

 

Zbigniew Lindner, majitel společnosti, vysvětluje svůj záměr tak, že je škoda ukázat něco (rakev), na čem je tolik práce, jen na tak krátký moment (pohřeb). Své zboží chce v očích veřejnosti povýšit na posvátný předmět – je to prý přece jen poslední postel, do které člověk ulehá.

 

 

Odlehčit vážné téma smrti napadlo Lindnerova syna právě spojením „krásy“ jejich rakví s půvabem polských dívek. Vlastně sem tam i s násilím – na jedné z fotek totiž modelka drží srdce mrtvoly ležící na rakvi.

 

Když už šokovat, tak pořádně – společnost Lindner proto ke každému kalendáři dává jako dárek klíčenku ve tvaru rakve. Co k tomu říct... Snad jen, že méně (provokace) je někdy více (vhodné).

 

 

klf


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku