nahoru

Honza Fischer se neschovává, Honza Fischer se dívá. Kvalitně!

Petr Kolář5. prosince 2012 • 14:18
Honza Fischer se neschovává, Honza Fischer se dívá. Kvalitně!
foto: honzasediva.tumblr.com

Když před časem zemřel dlouholetý severokorejský vůdce Kim Čong-il, litovali humoristé na celém světě, že přišli o věčný zdroj zábavy. Dokonce i francouzská zpravodajská agentura (AFP) loni v prosinci poznamenala, že odchodem obskurně vypadajícího malého chlapíčka s podivuhodnou trvalou, silnými brýlemi, béžovou bundou a atomovou pumou přišli západní karikaturisté o vděčný terč zábavy.

 

Svým způsobem smutný byl po smrti Kim Čong-ila i Portugalec João Rocha, zakladatel a tvůrce blogu "Kim Čong-il se dívá na věci". Na něm se objevovaly všemožné fotografie z Kimových oficiálních cest po zemi, jejichž seřazení na jedno místo dodávalo věci ještě absurdnější nádech. Jen ve dnech po Kimově smrti podle AFP Rochův blog navštívilo kolem čtyř miliónů lidí.

 

V Česku naštěstí Kim Čong-il nalezl zdatného pokračovatele. Honza Fischer se rozhodně neschovává, jak mu v kultovním videu z chalupy radila jeho žena. Namísto toho se dívá. Ostatně internetová stránka zachycující třeba jeho dívání na režiséra Trošku, na kouli, do klavíru, do dálky, na mok či přímo na vás dostala jméno: Honza se dívá aneb Není důležité, na co se díváš, ale jak kvalitně.

 

Honza sice zatím není vůdce ani prezident, ale dívat se dokáže vskutku znamenitě a velice kvalitně!

 

Podívejte se, jak a na co vše se Honza dokáže dívat:

 

Celou galerii "koukajících Honzů" najdete na stránkách Honza se dívá.

 Klíčová slova: rxrx, petrkolarDiskuse ke článku