nahoru

Tohle není plameňák. Malířka mění nahé lidi ve zvířata

pev4. prosince 2012 • 12:33
Tohle není plameňák. Malířka mění nahé lidi ve zvířata
foto: Profimedia.cz

Obrazy německé malířky Gesine Marwedel jsou plné života. Doslova. Kdybyste totiž z jejích výtvorů sloupli vrstvu nanesené barvy, narazíte pod ní na nahé ženské (a v několika případech i mužské) tělo.


Chameleon, labuť, kolibřík, plameňák, africká savana; galerii u tohoto článku si nemusíte prohlížet dvakrát, abyste pochopili, že pětadvacetiletou umělkyni z Dortmundu fascinuje příroda a rituální malba na lidská těla, která se v průběhu staletí vyvinula v uznávanou uměleckou formu.Oproti jiným bodypainterům, kteří se dívají především na to, jak ladné má model nebo modelka křivky, jde ale Gesine Marwedel více do hloubky. "Body painting není jen malba na živé plátno. Musíte vybrat z daného člověka určité tělesné tvary a pokrýt je barvou. Jde o přeměnu lidského tvora v dýchající, hybající se a žijící umělecké dílo," vyvětluje na svém webu.

 

Pod jejíma rukama tak nakonec vzniká půvabný hybrid mezi realistickými a surrealistickými obrazy a živými sochami - bohužel se silnou pachutí německého kýče.

 

Kdybyste se i vy chtěli změnit v labuť nebo plameňáka, máte možnost. Stačí Gesine kontaktovat přes její stránky.

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku