nahoru

Při prosincové apokalypse se nedívejte z oken a jezte jen konzervy. O Vánocích se tomu nezapomeňte zasmát

Klára Fischleinová27. listopadu 2012 • 10:00
Tma a temno - taková je vize přeměny světa, jak ho známe.
Tma a temno - taková je vize přeměny světa, jak ho známe.
• foto: 
Profimedia.cz

Tma, ve které neuvidíme ani konec vlastní ruky, prach, jenž po vdechnutí zabíjí, a všudypřítomné halucinace. Tohle všechno má provázet prosincový „konec světa“. Alespoň podle zpráv, které co chvíli někomu přistanou do mailové schránky nebo na facebookovou zeď.

 

„Důrazně varuji, neberte to na lehkou váhu,“ píše blogerka Alue K. Loskotová na karolinaloskotova.blog.cz svým čtenářům. Jako jedna z mnoha internetových autorek tak propadá organizované panice související s údajným koncem světa, který nám chytré hlavy (tentokrát údajně dokonce ze samotné NASA) naplánovaly na 21. prosinec.

 

Během tří dnů od pátku 21.12. až do Štědrého dne prý zemřou tisíce lidí. Venku nastane temnota, krupobití a zemětřesení. Světla ani elektrika nebudou fungovat, 72 hodin musíme přežít ve tmě, případně zapálit (svěcené) svíčky.

 

Přestože se venku budou objevovat děsivé úkazy, nesmíme otevírat okna ani se z nich dívat. Světelné záblesky z oblohy by nás totiž mohly oslepit. Řešením je zabarikádovat se ve svých domovech, zakrýt okna žaluziemi, tmavými závěsy nebo papírovými deskami. Jíst budeme moci jen potraviny z konzerv nebo jiných obalů, v žádném případě ne ty, které volně leží, jinak se otrávíme.

 

 

Na tom, jestli voda z vodovodu bude poživatelná, či nikoli, se poslové špatných zpráv neshodují. Podobně jako na délce katastrofy. Podle některých potrvá 3 dny, pak skončí, podle jiných máme zůstat zavření nejlépe až do začátku února. A nebo se na všechno vykašlat a uznat, že jsme se nechali napálit jedním z internetových hoaxů (nejspíš původem z Ruska), který vyvrací i česká Akademie věd:

 

"V různých obměnách koluje nyní po internetu (emaily a facebook) informace o tzv. přechodu přes galaktické nulové pásmo. Údajně pochází od NASA, je přeložena do ruštiny, odkud se to k nám dostává jakoby čerstvá zpráva. Na závěr tohoto textu vám tu falešnou zprávu uvádíme, aby se čtenář nikoliv bál, ale pobavil. Zpráva je totiž naprostou mystifikací bez nejmenšího reálného podkladu. Žádné galaktické nulové pásmo totiž neexistuje, celé je to nesmysl a lidé se nemají čeho bát.Astrofyzik Dr. Jiří Grygar říká "Jediné, co každému doporučuji, je schovat si ten hrůzyplný email a přečíst si ho na Vánoce, kdy už celá bublina splaskne." Ostatně, tento email byl jako tzv. HOAX (v překladu z angličtiny to znamená falešnou zprávu, mystifikaci, novinářskou kachnu, podvod, poplašnou zprávu, výmysl, žert či kanadský žertík) zařazen na web http://www.hoax.cz. Zde najdete také ostatní nesmysly kolující po internetu. Tak se nebojte, ale bavte!"


 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku