nahoru

A místo míčů použijeme opičí hlavy. 5 nejzajímavějších reklam sportovních týmů

Dita Ondrejková23. listopadu 2012 • 06:00
A místo míčů použijeme opičí hlavy. 5 nejzajímavějších reklam sportovních týmů
foto: youtube.com

Reklama je nesmírně účinný prostředek, jak zpopularizovat výrobek či firmu a zajistit si zisk. A s touhle myšlenkou operovali i tvůrci následujících videí. Jenom se nerozhodli propagovat zaručeně účinný krém na vyhlazení vrásek, ale celé sportovní týmy. Podívejte se na pět nejzajímavějších sportovních reklam z tuzemska i zahraničí.

 

V současné době se americký národní tým fotbalistek těší velké podpoře, jeho zapáleným fanouškem je mimo jiné i slavný herec Tom Hanks. Ale nebylo tomu tak vždy. V roce 2008 proto vznikla série reklam, která se snaží ukázat tehdy rozhádaný tým v jiném světle. Za tři roky jsme v jiné situaci, Američanky skončily na loňském mistrovství světa druhé, v srpnu obhájily vítězství na olympijském turnaji a jejich zápasy jsou tradičně vyprodané. Možná i díky zpětně získaným fanoušům... a pokud bychom měli věřit reklamě, tak i kvůli tomu, že svůj trénink ozvláštnili kopáním do opičích hlav.

 

 

Tvůrci reklam pro jednoho českého mobilního operátora před červnovým mistrovstvím Evropy možná inspirovali právě u Američanek. Jen místo amerického herce Rainna Wilsona (českým divákům znamý ze seriálu Kancl) je hlavním poradcem herec a režisér Jakub Kohák. Kvalitou svých vtipů ani "účinnými" radami ale svému zahraničnímu kolegovi nesahá ani po trenýrky. 

 

 

To finský hokejový tým Pelicans nechal diváky nahlédnout pod pokličku hrnce s neobvyklými tréninkovými metodami. Jaromír Jágr, který zveřejnil video s podobnou tematikou před čtrnácti dny, teď dost možná uvažuje, že aby držel krok s konkurencí, přidá ke svým už tak dost náročným tréninkům další prvek - střemhlavý nájezd na rolbu.

 

 

Pěkně divoké je i video z Austrálie. Tamní fotbalisté totiž trénují v podmínkách na život a na smrt - alespoň podle následujícího videa.

 

 

Poslední reklama bude pro české fanoušky kvůli malému tuzemskému zájmu o baseball možná trochu méně pochopitelná. Na druhou stranu hezky ilustruje sportovní rivalitu mezi dvěma slavnými baseballovými týmy Red Sox a New York Yankees. Být fanoušky Yankees, možná bychom radši po výhře vlastního týmu nevycházeli z domu...

 

Dita Ondrejková


Klíčová slova: rxrx, ditaondrejkovaDiskuse ke článku