nahoru

Takhle Obamu ještě neznáte. Konkuruje popovým zpěvačkám a rapperům

klf14. listopadu 2012 • 12:37
Barack Obama je na parodie své osoby už nejpíš zvyklý.
Barack Obama je na parodie své osoby už nejpíš zvyklý.
• foto: 
Profimedia.cz

V chaotickém světě YouTube letos vznikla, nám Čechům trochu utajená, americká oáza parodií známých popových a rapových hitů. Tentokrát si z nich ale nestřílí komik Steve Kardynal navlečený do bikin nebo minisukně. Hity jako Call me maybe nebo Can´t touch this „zpívá“ staronový prezident USA Barack Obama.

 

Deset videí, přes šestasedmdesát milionů zhlédnutí, statisíce odběratelů – do těchto čísel rozkvetl začátkem letošního roku nový YouTube kanál baracksdubs.

 

Tvůrci videí se probrali desítkami projevů prezidenta Baracka Obamy a z hodin a hodin monologů vystříhali slova nebo krátké věty, z nichž složili texty parodovaných písní.

 

Zatímco někdy je Obamova dikce skoro přesná, jindy chvíli trvá, než si divák uvědomí, o jaký song přesně jde. Asi nejpovedenějším a s přehledem nejsledovanějším kouskem je předělaný letní hit od Carly Rae Jepsen Call me maybe. Na video se podívalo téměř 32 milionů lidí.

 

 

Druhým nejúspěšnějším videem se „zpívajícím“ prezidentem je parodie na písničku s provokativním názvem Sexy and I know it. V originále s ní uspěl LMFAO, ovšem ani parodie se nenechala zahanbit.

 

 

Se svým sokem z nedávné prezidentské kampaně, Mittem Romneym, si Obama (aniž by to tušil) vystřihl bývalou jedničku ze žebříčků světových hitparád – Hot and cold od zpěvačky Katy Perry. Obama i Romney se poctivě střídají po několika slovech a jejich recitace překvapivě dobře sedí do rytmu.

 

 

Nejaktuálnějším je videem oprášený retro hit od MC Hammera U can´t touch this. Od 6. listopadu - dne, kdy voliči svými hlasy prodloužili Obamovi prezidentský mandát, zhlédlo video už přes 2,5 milionu lidí. Zhodnoťte sami, jak se ho vtipálkům z baracksdubs podařilo "zrecyklovat":

 

 

klf


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku