nahoru

Rusové i Češi mají pro strach uděláno. Podívejte se na úchvatné snímky adrenalinových skoků ze skal

klf 14. listopadu 2012 • 06:00
Rusové i Češi mají pro strach uděláno. Podívejte se na úchvatné snímky adrenalinových skoků ze skal
foto: Profimedia.cz

Třiadvacetiletý fotograf Vadim Mahorov cestuje se svými třemi kamarády po světě s jedním cílem. Najít vyvýšené místo, nejlépe skálu, ze které bude nejen radost dívat se po okolí, ale z níž se především bude dobře skákat dolů.

 

 

Mladíci se zapálili pro base jumping. Při něm odvážlivci skáčou z vyvýšených míst na pevné zemi, tedy většinou z podstatně menší výšky než při klasickém skákání s padákem. Vduchem letí volným pádem kratší dobu a při špatném pohybu riskují, že nestihnou padák včas otevřít - nemluvě o hrozící kolizi s okolními svahy, skalami, výškovými budovami...

 

Jak vypadá z výšky prostor, do kterého base jumpisté skáčou a jak osvobuzujím dojmem působí ten několikavteřinový let vzduchem, uvidíte nejen v galerii snímků Vadima Mahorova, který se soustředí právě na focení nebezpečných výšek, ale i v následujícím adrenalinovém videu českých skokanů Karla a Jindry:

 

 

 

 

klf


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.