nahoru

Jako skuteční. Když ruce imitují fotbalisty, hrady i banánové slupky

Klára Fischleinová1. listopadu 2012 • 06:00
Jako skuteční. Když ruce imitují fotbalisty, hrady i banánové slupky
foto: Profimedia.cz

Britský fotograf Ray Massey a umělkyně Annie Ralliová spojili své síly i nápady a vytvořili kolekci fotografií lidskýma rukama v hlavní roli. Ralliová, která se věnuje mimo jiné bodypaintingu, vzala štětec a barvy, Massey zapnul svůj fotoaparát a výsledek jejich práce už si prohlédněte sami.

 

Annie Ralliová pracovala 10 let jako scénická výtvarnice pro BBC. A protože se zde přizpůsobovala představám řady umělců, s nimiž spolupracovala, stal se  se z ní "výtvarný chameleon". Proto dnes spolupracuje s reklamními agenturami, filmovými studii i fotografy na vlastních projektech.

 

Mezi fotografy, s nimiž se pracovně propojila, patří i Ray Massey, který své studio provozuje na opravdu netradičním místě. Usadil se totiž v odsvěceném londýnském kostele, kde si vytvořil domácké zázemí včetně kuchyně, koupelny a šatny.

 

Profesionální fotograf Massey a Ralliová, která se zaměřuje na rychlý a výrazný bodypainting, se sešli nad sérií fotografií lidských rukou. Pozornost soustředili především na hru prstů a souhru dlaní, které proměnili v živé i neživé předměty, rostliny a dokonce i stavby:

 

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější