nahoru

Využít moment překvapení. Pět videí s flash mob akcemi, které uchvátily internet

Dita Ondrejková 16. prosince 2012 • 16:00
Flashmob na pražském hlavním nádraží
Flashmob na pražském hlavním nádraží
• foto: 
youtube.com

Náhody neexistují. Nebo alespoň ne v případě, že vás na nějakém veřejném místě překvapí neobvykle se chovající lidé. Ať už zírají do nebe, mlátí se polštáři a nebo jenom začnou zpívat a tancovat, provádí jediné – flash mob. Pokud jste na ně ještě nenarazili, přinášíme vám pět videí z flash mob akcí, které zaujaly nejvíc diváků na Youtube.

Fenomén flash mob je mimo jiné k vidění ve filmu Kamarád taky rád, ve kterém září Justin Timberlake s kráskou Milou Kunis. Komu se zdálo, že taneční kreace „náhodných“ kolemjdoucích na Time Square je jen výmysl důmyslných scénáristů, šeredně se mýlí! Pánové se inspirovali reálnými setkáními lidí, kteří obohacují nic netušící občany o nezapomenutelný zážitek.

 

Flash mob je v podstatě jednoduchý systém, kdy se zdánlivě obyčejní lidé předem dohodnou na nějaké činnosti. Často je tohle překvapení veřejnosti chytrý reklamní tah, my jsme pro však vybrali videa zcela spontánních akcí, které s propagací produktů nemají nic společného. Jediným jejich účelem je pobavit se.

 

Co uděláte, když hezkou  řádku hodin nakupujete ve velkém obchodním centru? No jistě, rádi si sednete, možná s kávou, možná s nějakým jídlem. Co kdyby se ale kolem vás z ničeho nic začaly zpívat árie z Handela?

 

 

Češi nejsou pozadu. Nedávno se sešli v Brně na náměstí, aby si zatančili Gangnam Style (více zde). Následující taneční číslo je však z roku 2010 a je jen o třináct dní mladší než operní zpěv v americkém obchoďáku. Pražským hlavním nádražím zněly známé české písně a "náhodní" kolemjdoucí přitom tančili o stošest.

 

 

Možná i vlivem typického anglického počasí se na ostrovech rozhodli pro jiný typ flash mobu. Jen si představte, co si museli myslet zákazníci obyčejného obchodu v Manchesteru, když kličkovali mezi zmrazenými lidmi, kteří po dobu pěti minut drželi svou štronzó pozici mezi regály?

 

 

 

Jestli jste si klepali na čelo, co to Britové vymysleli, vězte, že to, co se dělo na newyorském Centrálním nádraží je ještě větší troufalost a podivnost. Video vidělo více než 31 miliónů lidí a některé při tom dozajista pořádně zamrazilo!

 

 

 Ve švédském Stockholmu se rozhodli uctít památku krále popu Michaela Jacksona po svém. Přes třista tanečníků se sešlo na náměstí a zatancovali pasáž z jeho videoklipu k písničce Beat it!

 

Dita Ondrejková


Klíčová slova: rxrx, ditaondrejkovaDiskuse ke článku