nahoru

V Austrálii sestavili z pomalovaných naháčů nabourané auto. Pro dopravní kampaň

dona30. října 2012 • 14:18
V Austrálii sestavili z pomalovaných naháčů nabourané auto. Pro dopravní kampaň
foto: Profimedia.cz

Ne, na těchto strojích se vážně nesvezete. A ať už vypadají sebepřitažlivěji, pořád jsou jen výsledkem úžasné práce zručných bodypainterů. Podívejte se, co všechno dokážou se štětci a hromadou barev vytvořit.

 

Bodypainting je oblíbená umělecká technika. A to i přesto, že je to poměrně časově náročný způsob, jak se vyjádřit (nebo vyřádit). Použití lidského těla jako plátna, zdá se, nezná hranic.

 

O něco dál bodypainting posunuly Emma Hacková s Trinou Merryovou. Hacková pomocí lidských těl a zdařilého bodypaintingu vytvořila pro jihoaustralskou vládu "skulpturu", která věrně kopíruje havarované auto. Vzniklá fotografie navazuje na bezpečnostně dopravní kampaň „Crash puzzle“.

 

A právě jako dílky puzzle (skládačky) do sebe muselo „zapadnout“ dohromady sedmnáct lidských těl, aby vznikl výjev věrný automobilu po čelní srážce. Kvůli jediné fotografii přitom Emma Hacková se svým týmem strávila v ateliéru dohromady osmnáct hodin.

 

 

VIDEO z fotografování:


 

 

Trina Merryová zůstala ve své práci u silnice, vytvářela však věrné kopie motorek. Její práce byla součástí promo kampaně k Mezinárodní motocyklové roadshow tour. Lidské modely se musely složit do roztodivných pozic, aby připomínaly tři různé typy motocyklů – silniční a terénní motorku doplněnou cruiserem.

 

VIDEO z fotografování:

dona


Klíčová slova: rxrx, ditaondrejkovaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,560
21,790
28,530
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější