nahoru

Gangnam šílenství pokračuje. Je na čase, abyste se tenhle styl naučili taky

Dita Ondrejková29. října 2012 • 06:00
Gangnam Style
Gangnam Style
• foto: 
YouTube.com

Od premiéry největšího prázdninovém hitu z dílny jihokorejského umělce zvaného PSY uplynuly čtyři měsíce a ztřeštěný klip má na YouTube už půl miliardy zhlédnutí. I různých parodií je jak hub po dešti. Podívejte se na ty nejpopulárnější a nejztřeštěnější.

 

1. Přes 11,5 miliónů lidí se podívalo na to, jak komiksová postava Deadpool křepčí na chytlavou píseň Gangnam style v obchodním domě či na ulici a způsobuje tím mezi obyčejnými lidmi nebývalý povyk. Jak vidno, i když je převlek na první pohled děsivý, děti se k skoro nesmrtelnému drsňákovi z X-Menů docela měly.

 

 

 

2. Tenhle klip potěší především mužské publikum. Ženská dívčí skupina se odhodlala přetančit Gangnam style na vysokých podpatcích a, soudě podle počtu zhlédnutí (video má už skoro 54 milionů zhlédnutí), provedla to velmi šikovně.

 

 

 

3. Království všemožný parodií najdete v Americe. Studenti oregonské univerzity ve videu použili svého maskota v podobě obrovského "Kačera Donalda". Jednotlivé scény zase dávají vzpomenout skokům Umpalumpů do čokoládové řeky z filmu Karlík a továrna na čokoládu.

 

 

 

4. Čeští vtipálci z ViralBrothers nelenili. Autoři internetových hitů jako "Debilní kecy holek" či "Co kluci neříkaj" nejenže Gangnam style zparodovali v českých reáliích.

 

 

 

5. S tímhle klipem by si dost možná zatančil i slavný autista a milovník Star Treku Sheldon z amerického sitcomu Teorie velkého třesku. Když tančí Klingoni (rasa z původního sci-fi seriálu), třese se země.

 

 

 

6.Nenechte se zmást úvodní dětskou seancí. Tohle video je sice plné špinavých plínek, ale také sličných matek drhnoucí podlahu v rytmu Gangnam style!

 

 

 

7. Gangnam style je tanec pro všechny napříč generacemi. V následující video zaujalo i americkou moderátorku Ellen DeGeneres, která na něj upozornila v známé The Ellen DeGeneres Show.

 

 

 

8. Vlastní flash mob (blesková zábavná akce na předem domluveném místě, pozn.red) v gangnam stylu se před nedávnou dobou pokusila zorganizovat i partička studentů na brněnském náměstí Svobody. Posuďte sami, jak se jim to povedlo:

 

 

 

 

9. Na své si přijdou i fanoušci Pána prstenů. Gangnam style si totiž vzal do parády vousatý Gandalf a předvedl, že i v dlouhém plášti se dá tenhle taneček, která se pomalu stává stejně legendární jako macarena, v klidu zatančit.

 

 

 

 

10. A protože jsme vám v titulku naznačili, že je čas na to, abyste si pohyby korejského komika osvojili i vy, trochu vám to usnadníme. Podívejte se na následující video:

 

 

Dita Ondrejková


Klíčová slova: rxrx, ditaondrejkovaDiskuse ke článku