nahoru

Udělám z Ameriky to nejatraktivnějí místo, zpívá Romney. Z předvolebního souboje je muzikál

pev20. října 2012 • 06:00
Romney a Obama
Romney a Obama
• foto: 
Profimedia.cz

Přestože šikovní remixéři do hlasu kandidáta na amerického prezidenta přimíchali syntetické zvuky, ta slova skutečně řekl. Pronesl je během druhé (středeční) prezidentské debaty, která - jak se shodují novináři i diváci - po prvním neúspěšném duelu s republikánským kandidátem Mittem Romneym vrátila zpátky do mediálního "ringu" současného prezidenta Baracka Obamu.

 

Obamův výkon, stejně jako projev jeho politického soka, si proto přímo říkal o zhudebnění.

 

Zhostili se ho slavní autoři zhudebněných projevů Gregory Brothers, kteří po konci debaty zasedli k počítačům a během pouhých deseti hodin vytvořili téměř tříminutový klip, na němž Obama i Romney odpovídají syntetickým zpěvem na celou plejádu fiktivních diváckých otázek. Nechybí v něm nejpalčivější témata, která řeší soudobé Spojené státy, tedy zdravotní pojištění, rostoucí daně a nezaměstnanost.

 

 

Gregory Brothers si ostatně nenechali ujít ani první kolo předvolebních prezidentských debat:

 

 

Určitě se můžeme těšit i na třetí klip ze závěrečné televizní debaty, která se odehraje v pondělí na floridské Lynn University.

 

A pokud vám jméno autorů nic neříká, připomeňte si jejich slavný klip Bed Intruder Song, který stal jedním z nejsledovanějších klipů roku 2010 na YouTube. Dnes má neuvěřitelných 100 milionů zhlédnutí.

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku