nahoru

Nejlepší hudební klip o kolech? Coldplay nestačilo ani 155 milionů diváků, ani slon na jednokolce

aja15. října 2012 • 06:00
Z videoklipu kapely Coldplay Paradise
Z videoklipu kapely Coldplay Paradise
• foto: 
Coldplay @ YouTube

Podívejte se, kdo se umístil na 10. až 6. místě v našem žebříčku nejlepších hudebních klipů o cyklistice. Ať máte insipraci pro naše společné video k písni Karla Plíhala.

V pátek jsme publikovali první část našeho žebříčku nejlepších hudebních klipů, které se točí kolem cyklistiky. Je to taková malá inspirace a také vysoká laťka pro ty z vás, kteří se chtějí zapojit do našeho projektu a natočí s námi klip pro Karla Plíhala.

 

Chcete se podílet na "natáčení"? Přestože byla oficiální uzávěrka soutěže v pondělí o půlnoci, rozhodli jsme se, že čtenářská videa v zájmu vyšší rozmanitosti budeme přijímat až do pátku.

 

Natočte, případně najděte své dřívější video o maximální délce 30 sekund, které se podle vás hodí k písni Karla Plíhala "Na kolech", a pošlete nám ho do redakce (na rxonline@reflex.cz, a to nejlépe přes některou z internetových úschoven) společně s vaší emailovou adresou. Další instrukce naleznete zde. Nově nám na výše zmíněnou adresu můžete posílat i své cyklistické fotografie, které se podle vás hodí ke klipu Karla Plíhala.

 

 

Dnes si posvítíme na desáté až šesté místo. Jak žebříček vypadá? Nad některými jmény možná významně pozvednete obočí, ale nelekejte se, vše se pokusíme v našem komentáři vysvětlit.

 

10. místo:
Lily Allen - LDN

LDN není léčebna dlouhodobě nemocných, ale zkratka pro Londýn. Druhý singl v kariéře Lily Allen se dostal v roce 2006 na 6. místo britského žebříčku. Existují pro něj dva videoklipy, toto je ten první, méně známý, cyklistický. Téma je strašně překvapivé: Allen jede kolem po Londýně a všechno je fajn. Fajn! Motiv zpěvačka/krasavice jedoucí rozesmátá na kole je vůbec častý. Prozradíme, že na něj dojde i ve finálové pětici, ale bude obsahovat poněkud nečekanou změnu...

 

9. místo:
Buty - Tonda a Čenda / Šumná města a David Vávra

Z naší strany trochu podvod, protože se nejedná striktně o hudební klip. Ale je to geniální. Píseň Tonda a Čenda (...jedou spolu na kole) od Buty posloužila jako doprovod Davidu Vávrovi v jeho olomouckém zastavení v rámci cyklu Šumných měst. Vávra exceluje a pomáhá mu v tom mimo jiné Tomáš Hanák. Tyjo, to byl stejnak perfektní pořad... Chybí!


8. místo:
Tata Bojs - Opakování

Lily, jezdit městem na kole, to umí každý! Ale jezdit na kole pozpátku, to už je jinačí kafe.


7. místo:
Coldplay - Paradise

Už počet diváků ukazuje, že je to jedna z nejpopulárnějších skupin současnosti: klip Paradise má neuvěřitelných 156 milionů zhlédnutí. No, i když... Proti Bieberovi a jeho 788 milionům diváků klipu Baby jsou to lokální šumaři. Co ty davy viděli? Jezdit slona na kole a jednokolce. Koncept klipu, který vznikl velmi narychlo, je jednoduchý: Slon utíká ze zoo za svobodou. Mimochodem motiv kola jako únikového vozidla na cestu pryč ze zajetí / z nudy / za svobodou je v hudebních cykloklipech také hodně častý.


6. místo:
Večerníček

Coldplay musí prominout, ale pokud jde o jednokolky, máme jiného krále: Večerníčka. Myslíme to naprosto vážně: zaprvé zde hlavní hrdina střídá vůz s jednokolkou, takže zde dochází ke smíření automobilismu a cyklistiky, zadruhé o desetiletí předčil trend. A zatřetí: hudba Ladislava Simona, která znělku doprovází, je úchvatná. Poslechněte si ji opravdu pozorně.

 

Předchozí díl našeho žebříčku si můžete přečíst zde, finálovou pětici se dozvíte zítra ráno.

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku