nahoru

Průlet nad rozzářenou Zemí a dětství prožité v několika minutách. 5 časosběrných videí, která musíte vidět!

pev, Klára Fischleinová28. září 2012 • 06:00
Průlet nad Zemí
Průlet nad Zemí
• foto: 
Vimeo.com

Časosběrná videa jako zázrakem urychlují průběh dnů, měsíců i let. Odhalují nové rozměry přírody, měst i lidského stárnutí... S hudebním podkresem dokáží na diváka zapůsobit opravdu hluboce.

 

Na Reflex.cz jsme vám představili skvělé video českého autora časosběrených videí Romana Němce. Natáčení časosběrných videí se kromě něj věnují celé davy fotografů (nebo kameramanů?) z celého světa. Vybrali jsme pět výtvorů, které rozhodně stojí za pozornost:

 

Cestování, to je oblíbený motiv mnoha časosběrných videí. Ne všechna jsou ale tak povedená jako následující pětiminutový průlet Spojenými státy (více zde).

 

 

 

Abyste ale natočili podobné video, nemusíte nutně přejet kontinent. Takzvané "timelapse" video se dá natočit například i v rušných ulicích Paříže. Kdo tam nebyl, má teď možnost si tohle město projít necelých osmi minutách - doslova letem světem:

 

 

Roční období mění naše šatníky, podobu přírody, měst i chování zvířat. Jak se zima dotýká mořského pobřeží a lidí, kteří se po něm procházejí, je motivem dalšího časosběrného snímku.

 

 

Vývoj dítěte, běh lidského života - téma, které je pro časosběrné video snad nejvděčnější. V necelých třech minutách uvidíte na následujícím videu zestárnout novorozeně o 12 let. Při sledování si jednoduše říkáte: Neuvěřitelné!

 

 

A na závěr trocha "vesmírné" romantiky. Tak rozzářenou, jak ji zachytili astronauti z vesmírné stanice ISS, jste naši mateřskou planetu ještě nikdy neviděli (více zde).

 


 

pev, Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku